Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy megy egy B1 (B125cm3)...

Hogy megy egy B1 (B125cm3) jogosítvány letétele?

Figyelt kérdés

Szeretnék holnap az autósiskolába bemenni megkérdezni, de Tőletek is megkérdezem.

Mindenképp autóra leteszem a jogsit először, vele együtt az A1-re, de még csak 16 éves leszek július végén.

Ha jól olvastam, már elkezdhettem volna, de autóra csak 17 évesen, A1-re meg már 16 évesen kaphatok jogsit.

Ha megkapom ugye autóra 17 évesen a jogsit, akkor motorra is csak akkor, vagy azt előtte még elvégezhetem hamarabb, és hamarabb megkapom?

Kapok külön órákat motorra is, vagy csak elméleti? (Szeretnék gyakorlatit is, habár tudtommal sok haszna nincs.)

Egy külön kérdés:

ETZ 125-el fogok kezdeni, ami 108 kg, viszont utána egy 600-as Honda Hornetre váltanék, ami 200 kg, és félő, hogy nem bírom el. (Nem vagyok izompacsirta, de edzek.)

Hozzá tudok majd szokni annak idején?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. máj. 2. 20:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én egyáltalán nemértem, mit akarsz.


Mi az a B1 jogsi? Mi az a B125cm3?

Ha még nincs B kategóriád, hogyan akarsz könnyített A1-et csinálni?

Ha A1-es jogsit akarsz csinálni, mit akarsz egy 600-as motorral?

2017. máj. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Egyszerre le lehet tenni már a két jogsit, régen nem tudom így volt-e, de most igen.

Elvileg 15,5 évesen el lehet kezdeni a kombinált jogsit, és 17 évesen megkapod autóra, kérdés, hogy előre megkapom e a motor jogsit, és később az autót, vagy egyszerre 17 évesen.

A 600-as majd ha később felnőtt koromra lesz korlátlanom, csak nem tudom nehéz lesz e az etz után.

2017. máj. 2. 20:53
 3/11 anonim ***** válasza:
Tudsz te, ha akarsz.
2017. máj. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Bakker, most olvasom, kötelező előtte B jogosítvány? Nem lehet egyszerre elkezdeni?
2017. máj. 2. 20:56
 5/11 petizacc ***** válasza:
100%

B1 kategória a mopedautó, amire egy autósiskola se oktat, mert a B-vel megkapod és mindkettőt 17 éves korodtól szerezheted meg.

B125-ös kategória sose létezett.

A1 van amit 16 évesen kezdhetsz el.

B kategóriával csak olcsóbban tudod megszerezni az A1-et. A kettőnek semmi köze egymáshoz.

2017. máj. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Tehát ha gyorsított képzést szeretnék, mindenképpen be kell szereznem egy B jogsit, és utána olcsóbban kapok egy A1-et, értem. Tehát jelentősége nincs akkor.

Köszönöm szépen, ment a ződ' !

2017. máj. 2. 21:05
 7/11 anonim ***** válasza:

Az AM-mel a könnyű négykerekű motorkerékpárok (L6e járműkategória - a mopedautó is ide tartozhat) vezethetőek.

B1-gyel a 350 kg-nál nehezebb négykerekű motorkerékpárok vezethetőek. (L7e járműkategória)

B1 kategóriát elméletben 16 éves kortól lehet szerezni. De a gyakorlatban egyik autósiskola sem oktatja, csak B mellé megkapod.


Az A1-gyel motorkerékpárt 125 cm3-ig vagy 11 kW-ig vezethetsz. Az A1-et 16 évesen szerezheted meg. Ha meglévő B kategóriával csinálod, akkor 2-3 óra után levizsgázhatsz (ezt nevezik tévesen B125-nek).

2017. máj. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
B125 teljesen érthető mit akar, ez a neve köznyelven.
2017. máj. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, és mennyire tanulom meg így a motorvezetést?

Első motorom lesz az ETZ, osztálytársaim Simsonjaival szoktam menni néha.

2017. máj. 3. 13:25
 10/11 anonim ***** válasza:

Így semennyire. A könnyített A1-nek az a lényege, hogy már tudsz motorozni, hisz' robogóztál már évek óta, csek fel kell frissíteni az elméleti ismereteket illetve kicsit gyakorolni kell a nagyobb motort kezelni.


Nulláról ez a pár óra édeskevés.

2017. máj. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!