Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol az átverés? Vagy tényleg...

Hol az átverés? Vagy tényleg ennyivel jobb áron lehet itthon autót venni?

Figyelt kérdés

Szeretnék autót venni kb 500ezrem van de német autót szeretnék ezért kb.14-15éves némt autót tudnék venni(első kocsim)

Nézegettem több német oldalt is ill. magyar oldalakat.

Na most azt nem értem h hogy lehet az h ugyan az a kocsi ua.széria ua.évjárat itthon olcsóbb mint németországban???

Pl egy 94-es 318-as bömbi kinnt olyan 2000-2500euró itthon 420ezer ft(1700eu).De ez csak egy példe.Tényleg bármelyik autót nézegettem itthon olcsóbb volt mint kinnt.

Ja és ezek az itthonuiak is szintén kinntről behozottak.

Akkor most hogy is van ez????

Német oldalt az e-bay-t néztem itthonról többet is de a használtautó.hu-t legjobban.


2010. máj. 14. 19:26
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

És az itthon nézett autókhoz oda volt írva h külföldi papírokkal.

Szóval ez azt jelenti h nekem kell regadózni rendszámot szerezni rá?Vagyis az h itt forgalomba álhasson még nekem kerül pár 100ezer Ft-ba?

2010. máj. 14. 19:27
 2/14 anonim ***** válasza:

Nekem megérné az a 300 euró plusz, ha a németektől venném.

Vehetsz itthon egy suhanctól retket is 420-ért, de kint ismerik a karbantartás fogalmát régi autóknál is. Főleg, hogy jóval könnyebben jutnak gyári alkatrészhez és nem a sufniban javíttatják.

2010. máj. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De mondom ezek is németből vanak behozva.Gondolom ilyen kupecek hozzák be.Csak nem értem h ha ugyanúhy kinntről hozza be hogy éri meg neki 5-700euróval olcsóbban adni itthon?Hol a haszon??????
2010. máj. 14. 19:33
 4/14 anonim ***** válasza:
nagyon gyakran ott forgalomból kivont autókat adnak el magyarországon (de inkább a balkánon. nagy ilyen felvevő pl bulgária..)
2010. máj. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Magyar forgalmisokat nézz. Németbe meg nem vehetsz kocsit ha csak nincs bejelentett lakcímed vagy egy jó ismerősöd.
2010. máj. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Anyám osztrák állampolgár szóval kinntről meg tudnám oldani a dolgokat.

Tehát akkor abban h itthon sokkal olcsóbb au. kocsi abban semmi átverés nincs?

2010. máj. 14. 19:48
 7/14 A kérdező kommentje:
Motort már vettem kinntről anyám nevére. :-))))
2010. máj. 14. 19:48
 8/14 anonim ***** válasza:
52%

Az is baromság, hogy ha nincs bejelentett lakcímed nem tudsz autót venni. Szerintem olvass utána!


Külföldön ki lehet fogni olcsóbban, ráadásul nem mindegy, hogy odakint általában márkaszervizesek csinálják javarészt az autókat. Másrészt bmw-vel vigyázz akkor is ha németböl veszed, mert a törökök(kissebbség mint a romák) kedvenc autója, sok lelakott szétgyepált romhalmaz van köztük.

2010. máj. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
am a regadó miatt ilyen olcsó , mivel ha itthon akarod használni regadót kell fizetni utánna.De látom szerencséd van mert anyukád kinti államporgál így nem kell kifizetned :P
2010. máj. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

egyet tanulj meg "ha valami túl szép h igaz legyen az valoszinü h nem igaz"

én biztos nem venék semilyen külföldi papiros kocsit... fele lopott , összerakaott kokány, és ha megveszed nehogy a te bokádat üzsd meg orgazdaság miatt

am kint azért drágább mert Németország gazdasága 6szor job mint Magyarországé a kettöt össze se lehet hasonlitani

2010. máj. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!