Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alfa Romeo 159 SW mennyire...

Akosszabo kérdése:

Alfa Romeo 159 SW mennyire megbízható, jó autó? Esetleg családi autónak megfelel?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 19. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ.....

Az alfak messze földön hiresek arrol hogy igenylik a törödest!Ha valami leinformalhato peldanyt fogsz ki normalisan karbantartva lehet evekig csak olajat kell cserelned!

Ha valami lefingott agyonhajtott km tekergetett nímetbű' behozott szart veszel,valoszinuleg míg élsz atkozni fogod a napot mikor megvetted

2017. ápr. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
Az Alfa és a megbízhatóság két különböző fogalom. Szépnek szép autó, baromi élmény vezetni, de hogy megbízható... ezt még az elvakult Alfa-fanok sem merik kijelenteni.
2017. ápr. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A 159 eléggé kakukktojás az Alfánál mert már megbízhatóságban megállják a helyüket a német autók mellett de vannak még nagyon kis minőségbeli problémák mint a könnyen lejáró sebváltógomb vagy néhol sorjás műanyagok.
2017. ápr. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Osztrákbú' behozott "sz*r" 159 SW-m van már 2 éve, ráadásul dízel. Azóta cseréltem már rajta olajat és szűrőket, max 10e km-ként természetesen, és egyszer első fékbetétet. Nos, ennyi a hibalista. Ebből is látni, hogy mennyire megbízhatatlan egy "sz*rolasz", csak viszi a pénzt egyfolytában. (Irónia lvl 99)

Legutóbb annyi baja volt, hogy az első ajtóhatárolók már nagyon nyekeregtek, ezért szétszedtem őket, kaptak egy kis zsírt, és azóta csendben végzik dolgukat. Fél óra szabadidőmet buktam ezzel a mutatvánnyal.


"könnyen lejáró sebváltógomb"

A váltógomb csavarral van hozzáfogatva a rúdhoz, így lejárni elég nehezen tudna. Ráadásul ha újra szeretnéd bőröztetni, is kiszeded a csavart, még akkor is úgy kell lefeszegetni, annyira nem akar lejönni.


"néhol sorjás műanyagok"

Én még nem találtam sorjás műanyagot az enyémben, és az ismerőseim 159-ében sem. Az tény, hogy télen nagy hidegben itt-ott némelyik nyekereg kicsit, de bőven elviselhető.


Családi autónak is jó lehet, kérdés neked ez mit jelent. Az SW-ről tudni kell, hogy nem igazi kombi, hanem Sportwagon. Kisebb a csomagtartója, mint egy normál kombinak (bár számomra még így is bőven tágas), valamint ha felnyitod a hátsó ajtót, akkor elég szűk a nyílás, ahol pakolni tudsz.

Ha van már gyerek, ő bőven el fog férni a hátsó ülésen, de egy magasabb felnőttnek már lehetnek gondjai, mivel nem túl magas a beltér.

Fogyasztása elég barátságos (1.9 JTDm, 16V, 150 Le), nekem városon kívül hidegben 6 liter, nyáron 5.2. Városban azért kicsivel többet eszik. 70 literes tankja van, vegyes használatban simán elmegy 1200 km-t egy töltéssel, ha nem taposod szét.

Anno benzinest szerettem volna venni, de lebeszéltek, mert a JTS-nek néha vannak elvileg bajai, de ebben olyan tudna nyilatkozni, aki ezt a motortípust használja.

2017. ápr. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja akkor sebváltóbocsánat én írtam rosszul és a szétesik jobb szó lett volna. Bizonyítékként saját videóm nincs róla de van egy közszereplőnek:

[link]

Egy klasszikus teszt ugyanettől az embertől:

[link]

De ezek legyenek a legnagyobb bajai. Nem rossz autó és erre az egyik legjobb bizonyíték hogy ugyanez a videókban szereplő közszereplő is Alfa 159-et vett magának.

2017. ápr. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!