Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Wartburg vagy Lada?

Semmi, szinte por.. kérdése:

Wartburg vagy Lada?

Figyelt kérdés

Indítatást érzek arra hogy elcseréljem a Wartburgom egy Ladára. Egy kockát szeretnék a legjobban, sedant. Ugyanakkor rengeteget beleöltem már a kocsimba. Friss lengéscsillapítás, motor teljesen felújítva, új váltó, kuplung.. Szerintetek megérné a csere? Lenne aki cserélne, vagy inkább eladjam, és a pénzből vegyek újat? Ha eladnám, mennyiért érné meg így hogy teljesen felújítottam, műszakis egészen jövő decemberig, viszont a karosszéria korrodált?


Nem szeretnék bukni a pénzemből és energiámból, ezért mindenképpen egy hasonló állapotú példányt szeretnék. Szóval technikailag legyen jó, kivülről mindegy. Szerintetek kapnék érte egy ilyen Ladát, vagy nagy a hézag az áruk közt?



2017. ápr. 15. 11:28
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni hogy 1.3 négyüteműről van szó. És ugyan ilyen űrtartalomban gondolkodom..
2017. ápr. 15. 11:30
 2/12 anonim ***** válasza:
24%
El kellene már ezeket felejteni. Fel tudsz hozni 1 azaz egy érvet, hogy miért vennél 2017-ben egy 30 év körüli KGST-autót?
2017. ápr. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Inkább a Waresz. Azt lehet pálinkázva szerelni nosztalgiázás közben.

Mondjuk a Ladát is :D


(aki olvassa a politika kategóriát az érteni fogja)

2017. ápr. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Na most had vegyen már olyat, amit ő szeretne, nem mindenki azért tart autót, hogy púposkodjon vele a belső sávban, van, aki szeret fillérekből fenntartani valami gépet, és nem az a legfőbb vágya, hogy autószerelő mekkmestereket, meg bankokat, végrehajtó irodákat szponzoráljon.


Én a Warnyú mellett szavaznék, egyszerűbb, a motorja is, nagyobb tér van benne, a lada egy borzalom, főleg az első futóműve a dupla lengőkarral, meg a kardán...képes szétrázni a kasznit, ha valami baj van vele.

2017. ápr. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Csak hobbiautó.. Szerelgetni, menegetni.. Még sohasem volt hátsókerekesem, és ezért gondolkodtam esetleg egy lada vételben.. A Ladákat nem ismerem. Ennyire gázak lennének technikailag? Ha igen, meggondolom ezt a döntést.. :D A varnyú még soha nem hagyott cserben..
2017. ápr. 15. 12:49
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Tőlem olyat vesz, amilyet akar, húsz éve lehetett volna mellette érvet felhozni, ma már nem. Elmúlt az az idő, hogy a boltok polcai tele voltak olcsó Lada meg Wartburg alkatrészekkel, meg minden ház hátsó udvarában bontattak vagy kettőt. Új alkatrészt körülményesebb beszerezni, mint mondjuk egy Swifthez vagy Astrához, ha van, akkor silány minőségű utángyártott, vagy drágább, mint az előbbiekhez. A bontott alkatrészeket már rég újrahasznosították.

Sokat esznek, szarul mennek, sok baj van velük, nulla biztonság, nulla komfort. Abból a pénzből, amit egy ilyenbe beleöl az ember, lehet venni jobbat. Nem belső sávban púposkodásra (ami nem tudom, mit jelent), hanem hétköznapi közlekedésre. Persze ha a kihívás a szempont, hogy hogyan tudunk pénzt, munkát, energiát fordítani a semmire, akár jó választás is lehet.

2017. ápr. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Azon hogy HOBBI autó, mit nem értettél? Van aki elmegy futni, vagy körbejárja a világot, én kgst autót vezetgetek mert élvezem a hangulatuk, a vezetési stílusuk. Eddig csak keletnémeteim voltak és kacérkodok a gondolattal hogy egy szovjet szépséget is birtokoljak.
2017. ápr. 15. 14:30
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

"Nem szeretnék bukni a pénzemből és energiámból", ezt írtad.

Egy hobbi nem erről szól, az pénzbe, energiába kerül, hogy cserébe olyasmivel foglalatoskodj, amit élvezel. És ritkán térül meg. Ennek tudatában viszont fölösleges mások véleményét kérni, racionális választ várni, meg kell venni azt, ami boldoggá tesz.

Hogy a rozsdás Wareszért új kuplunggal és váltóval kb. mennyit kaphatsz, az hulladékfémek aktuális felvásárlási árától függ.

2017. ápr. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Hogy a rozsdás Wareszért új kuplunggal és váltóval kb. mennyit kaphatsz, az hulladékfémek aktuális felvásárlási árától függ."


Azt ugye tudod, hogy külföldön nem keveset fizetnek érte? Én 4 éve adtam el egy közepes állapotban lévő 2T Wartburgot. A vevő Hollandiában lakott, én szállítottam neki le az autót, plusz összeg fejében természetesen. Kicsivel több mint 3 millió Forintot kaptam érte. Az mondjuk igaz, hogy idehaza 100 ezernél többet nem adtak volna érte...


Én Lada párti vagyok, azt is vettem miután eladtam a Wareszt. A fő oka a váltásnak az volt, hogy szerettem volna egy komolyabb gépet összehozni, amire a Lada sokkal ideálisabb alapot nyújt. Nem bántam meg a cserét.

2017. ápr. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%
De csak azért mert hátsó meghajtása van , nem érdemes. Ezzel ráadásul télen még rosszabbul is jársz. A haverom egy zsák cementet tett bele hogy ne faroljon, csúszkáljon és ne kaparja el magát. Persze ha ez tetszik akkor vedd meg.
2017. ápr. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!