Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a fájdalma az én aranyos...

Mi a fájdalma az én aranyos kis autómnak?

Figyelt kérdés

Kis öreg Opel Corsámról van szó. Menet közben, ha sebességet váltottam /visszafelé/ le akart fulladni, mindig pumpálni kellett a gázpedált.

Megnézte a szerelő! Felnyitotta a motorháztetőt és kézzel bömböltetni kezdte a kocsit a gázbóvdenen keresztül. Aztán elment...

Azóta még rosszabb a helyzet. Alig tudtunk hazaérni vele. Minden visszaváltásnál lefullad, vagy le akar fulladni. Mi lehet a baja? Autószerelők! Segítsetek!!!


2010. máj. 13. 09:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Sajna nem tudom, nekem amikor ilyen problémám volt akkor a fojtószelepet kellett kitakarítanom és jó lett.

(WV Polo 6n2)

2010. máj. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Várok még segítséget! Ezt is köszönöm!
2010. máj. 13. 10:02
 3/9 anonim válasza:
Lehet eltömődött légszűrő, esetleg a karburátornál (ha injektoros, akkor a fojtószelepháznál) hamis levegőt szívhat, esetleg az alapjárati rendszernél lehet valami dugulás. Lehet, hogy megpróbálnám egy körre légszűrő nélkül, aztán az eredménytől függően a fent leírt rendszerek tisztításával (szerelő által).
2010. máj. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Benzinszűrő?
2010. máj. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Érdekes... Fékezés közben nem akar lefulladni? Vagy csak visszaváltáskor? Azon belül mikor, mielőtt visszaváltanál, vagy ha már megtörtént a váltás és rálépsz a gázra?
2010. máj. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De, akar, csak elkezdek gyorsan pumpálni, aztán vagy lefullad vagy nem. Pld. ha hármasból vissza akarok kapcsolni kettesbe, már egyikben sincs; se hármasban, sem kettesben. Szóval: kín-szenvedés volt vele hazaérni 15 km-ről. Párszor megizzadtam.
2010. máj. 13. 16:10
 7/9 anonim ***** válasza:
amikor benyomod a kuplungot akkor leesik a fordulatszám 800 alá és leáll a motor?
2010. máj. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

15:08 vagyok.

Vagy az alapjárattal van valami gond, vagy valamilyen dugulás miatt, ha nincs gázadás, túl kevés benzint kap. Jó esetben csak ki kell pucolni ezt-azt,rossz esetben meg...

Inkább legyen jó eset!

2010. máj. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Nem azért kérdeztem, mintha meg akarnám spórolni az autószerelés költségeit, csupán azért, hogy legyen valami halvány fogalmam a problémát illetően. Így már másképp áll hozzá a szerelő is.
2010. máj. 14. 16:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!