Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti mennyire felkészülten,...

Ti mennyire felkészülten, gyakorlottan, "ügyesen" mentetek el forgalmi vizsgára?

Figyelt kérdés
Az egész procedúrát már több mint egy éve (januárban) elkezdtem, a vezetést pedig júniusban, de még nem jutottam el a vizsgáig. Ennek több oka is van...az elején még én sem akartam sürgetni (főleg még suli közben) mert nem volt égető szükségem a jogsira és úgy voltam vele, hogy majd a nyáron megszerzem. Viszont rengetegen voltak az én oktatómnál, így hónapokat kellett várnom rá. Ő nagyon jó oktató, türelmes és segítőkész, ismertem is ezért nem szívesen váltottam volna le mert a többit nem is ismertem és nem túl jó hírük járta. Nagyon ritkán vitt vezetni, ahogy elkezdődött a suli pedig még kevesebbet mert délután is vannak óráim ezért nem nagyon érek rá (hétvégén pedig nem dolgozik). Mivel ritkán gyakoroltam ezért nehezebben is ment, üres hetek után szinte olyan volt mintha először ülnék kocsiban. Már többször szóltunk neki, hogy meg kellene sürgetni ezt a dolgot mert azért ennyire nem érek rá, más dolgom is lenne és már szeretnék túl lenni rajta. Az utóbbi időben már többet vitt, heti egyszer járok vezetni és megbeszéltük, hogy most bejelent vizsgázni (addig még nyilván megyek 1-2 órát). Én már úgy vagyok vele, hogy többet nem szeretnék vele bajlódni, ha szerencsém van, akkor sikerül, ha nem akkor pedig majd megpróbálom újra. Ugyanakkor azért nyilván az lenne a legjobb, ha már elsőre sikerülne, viszont még mindig vannak kisebb-nagyobb hibáim (inkább a gyors reagálás, a helyes útvonal megtalálása problémás, a kocsit tudom kezelni, ismerem a szabályokat). Ti mennyire voltatok "profik" vagy éppen mennyit "bakiztatok" mikor elmentetek vizsgázni?
2017. ápr. 5. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Én sem tudtam sajnos sokat menni. Nyár előtt kezdtem el, aztán nyáron jött az, hogy hú, most a diákok, mivel szünet van, őket veszi előre, aztán pedig nekem a munka miatt nem volt jó mindig, így eléggé elhúzódott nálam is. Őszintén megmondom, hogy én nagyon béna voltam. A vezetéssel még önmagában nem volt gondom, az teljesen jól ment, viszont pocsékul ment a parkolás (mondjuk még most is :D ) és nagyon gyakorlatlan voltam. Elsőre meg is buktam a forgalmi vizsgán, mivel tiszta para voltam, izgultam és bakiztam, nem adtam meg az elsőbbséget, mert egy másik autós leblokkolt, én meg elindultam, amikor is nem kellett volna.

Másodszorra sikerült.

Viszont igazán megtanulni vezetni nem is ott tanultam meg, hanem amikor már megvolt a jogsim, beültem az autóba és mentem. Na akkor kezdtem el magam gyakorlottnak érezni és gyakorlatilag az is lettem. Parkolni pedig inkább olyan helyre parkolok, ahová tuti be bírok állni, mert azt tényleg nagyon utálok és nem is megy jól.:)

2017. ápr. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Akkoriban nem engedtek felkészületlenül a vizsgára.

Közel 40 órát vezettem, mire vizsgázni mehettem, ez kellett ahhoz, hogy elsőre átmenjek, hibavonal nélkül.


Akkoriban aki 3-4-5 alkalommal vizsgázott csak le, a tévében mutogatták. :-)

Ismerőseim nagy része így vizsgázott: férfiak elsőre, nők max. másodikra vizsgáztak sikeresen.

2017. ápr. 6. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szerintem így garantált a bukás, ha csak nem kensz.

Pokoli szigorúak a vizsgán és igazából a legapróbb dolgokkal is meg tudnak húzni.

Felkészületlenül elmenni elég nagy hülyeség, tekintve, hogy 30-40 ezer egy új vizsga.

2017. ápr. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azért akkora nagy hibáim nincsenek, amiért rögtön bukás járna (pl. akár egyer el lehet tévedni is), de azért vannak hibák és attól félek, hogy ezekből így szépen összegyűlnének a hibapontok. Én úgy vagyok vele, hogy már megpróbálom mert nagy veszíteni valóm nincsen (csak 11ezer forint egy vizsga), ha nem sikerül, akkor majd megpróbálom újra. Szerintem ez alatt az átlag 30-40 óra alatt senki nem tanul meg vezetni, maximum az, aki már előtte is vagy közben is gyakorolt otthon mert ez a pár óra, ráadásul így, hogy ritkán is járok nem sok mindenre elég. Szerintem járhatnék akár 60 órát is, akkor sem biztos, hogy jobban menne és nem lehet ezt a végtelenségig folytatni (amúgy is csak 2 évig érvényes a kresz vizsgám, 2 év lejárta után újra kellene csinálnom). Valamint úgy gondolom, hogy nem csak a tanulón múlik, hogy sikeres-e a vizsga vagy nem, hanem ebben a szerncse is szerepet játszik (pl. van olyan vizsgáztató, aki mindenkit(!) megbuktat és max. másodszorra engedi át őket, de volt olyan is aki pedig minden lányt megbuktatott mert a feleségét egy lány tanuló vezető ütötte el és még hallani ilyen dolgokat).

2017. ápr. 6. 21:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!