Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit kell tennem, ha azt...

Mit kell tennem, ha azt szeretném, hogy a motoromon, ha ráadom a gyújtást, akkor már működjön a világítás?

Figyelt kérdés

Van egy Aprilia Sr 50 old LC robogóm, és azt szeretném, hogy ha már ráadom a gyújtást -de a motort még nem indítom be-, akkor a helyzetjelző világítás világítson, illetve nyilván ezzel párhuzamosan a hátsó világítás is működjön.

Gondolom ezt gyárilag is kifelejtették belőle, és nem csak az én motoromból hiányzik ez a funkció, bár kicsit furcsának találom, mert gyújtás alatt már az indexek működnek, de a helyzetjelző csak akkor világít, ha beindítom a motort.


A kérdésem az lenne, hogy kell valami plusz alkatrész esetleg, hogy ez kivitelezhető legyen?


Nem vagyok e témában jártas, csupán csak érdeklődöm, hogy mégis mivel járna egy ilyen munka.



2017. ápr. 1. 22:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Mutass kapcsolási rajzot, onnantól max 10 perc keresni olyan pontot, amiről azt a 2*5W-ot le lehet venni...
2017. ápr. 2. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Persze, csak egy tehermentesítő relé kell, ami gyújtás levétele után kiold és a világítás kapcsoló bekapcsolva marad.

Persze, csak akkor ha nem olyan a világítás kapcsoló, mint az Etz-n, hogy a gyújtás kapcsolóval kapcsolod a világítást is.

2017. ápr. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nos, itt van a kapcsolási rajz, amit nagy nehezen megtaláltam. Igaz, ezt a '99-es Sr szerelési kézikönyvéből vettem ki, de szerintem az elektronika pont ugyanaz, mint az én motoromban.


[link]

2017. ápr. 2. 08:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!