Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudnám a kárpitból az...

Hogyan tudnám a kárpitból az cigi kiégetést kijavítani?

Figyelt kérdés
Használtan vettem az autót, sötétszürke kárpit van benne és az előző tulaj dohányozhatott, kiégett egy 8mm-es felületen. Elég csúnya ahogy a sötétszürke kárpit alatt világít a sárga ülés-szivacs.. Nem szeretnék rá tízezreket költeni, valakinek valami ötlet?
2017. márc. 28. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
CTRL+C CTRL+V
2017. márc. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
Beszínezed a szivacsot alkoholos filccel. Vagy újra huzatod az ülést. Ami ugye, ha csak azt az egy darab szövetet cserélteted ki nagyon elüt. Ha az egész ülést megcsináltatod az már több 10.000, de akkor meg még jobban elüt a többi üléstől.
2017. márc. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Autókárpitos, de az drága (ülés kiszed, egész kárpit lebont-megvarr, visszakárpitoz, ülés beszerel). Olcsóbb ha veszel valami jobb üléshuzatot.
2017. márc. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Ecetes ollóval szépen ki lehet vágni.
2017. márc. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Jorck válasza:

Ha ilyen kicsi, kicsit össze kell nyomni, és rejtett öltéssel simán el lehet varrni. A végén még a csík sem látszik ha jól csinálod... Jó én könnyen osztogatok ilyen tanácsot, kárpitos vagyok :)

De szerintem nézz utána ennek a "rejett öltésnek,, nem árt előtte kicsit gyakorolni valami máson hogy biztos jól menjen. Nem bonyolult, és könnyen használható szerintem ;)

2017. márc. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Jorck válasza:

PL ~


[link]

2017. márc. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, en arra gondoltam h keresek valahol ugyanilyen szinkodu karpit darabot es iman betomok a ala.
2017. márc. 30. 00:28
 8/8 Jorck válasza:
Hát jó is lehet, de akk elképzelhető hogy előbb utóbb tovább szakad a szövet, elcsúszik a pótanyag, kitágul a lyuk; stb.. + Megfoltozni sem nagyon lehet szerintem úgy hogy ne látszódjon! Rejtett öltéssel viszont pillanatok alatt simán bevarrnám, és lehet abszolút semmi nyoma sem látszódna. Ezért is ezt a módszert javasoltam, meg elég könnyű megtanulni is szerintem (már ha van kis kézügyessége/türelme az embernek). Ha igényes/szakszerű javítást akarsz, én mindenképpen ezt az egyszerű módszert javasolnám...
2017. márc. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!