Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új dízelemnél a szerviz a...

Rally Karcsi kérdése:

Új dízelemnél a szerviz a rossz gázolajra fogja. Mindig eldugul valami, azt mondják adalékoljak, de mit?

Figyelt kérdés
Porlasztócsúcs, egr, koromszűrő csere már volt. Ford 70ezer km.

#tankoljak?
2017. márc. 21. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
spuri, de ha már adalékot javasol a szópatóviz akkor sok jóra ne számíts kifogtál egy selejtet van ilyen
2017. márc. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mekkora távokra használod azt az autót? Mert 70ezernél ha ezek kifekszenek, akkor nagyon rövid utakat mész vele gyaníthatóan vagy túl nagyisan vezetsz. Sokkal többet bírniuk kellene.


Az meg régen rossz, ha mindenféle mutyekli adalékokat ajánlanak a szerelők kínjukban amikről tudják, hogy szart se ér. Inkább csak egy kifogás, le van tudva és kész.

2017. márc. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

30km-re járok dolgozni vele, a hétvégén talán a városi ide-oda szaladgálás a jellemző. Mindig télen veszi elő a nyavalya. Fele-fele arányba sietek vele, mikor el vagyok késve reggel néha 150-el is nyomom neki néhány km-t.

Kipróbálom a spurit, más sok jót hallottam róla. hátha elmúlik a műszerfalon ez az idegesítő lámpa.

Félek, hogy megint behány és csak cammog ahogy szokta.

Azt is mondják programoztassam ki, ki lehet iktatni ezeket a szelepet. Tudtok valakit?

Köszi!

2017. márc. 22. 05:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Ki lehet iktatni a kipufogóban lévő részecskeszűrőt és EGR szelepet, az elektronikában kikapcsolják a figyelmeztetést hozzá. Utána nem lesz vele gondod, de műszakin csak csúsztatós helyeken megy át majd. Meg ne nagyon mesélgesd el senkinek, mert eléggé morcosan néznek az emberre az ilyenek miatt.


Ha csak télen jön elő akkor lehet a téli adalékanyagok rohadnak ki a gázolajból amivel telepancsolják, hogy ne legyen paraffinos. Nekem volt hogy kék volt a gázolaj annyi adalék volt benne. Akkor viszont lehet igaza a szerviznek a gázolajjal kapcsolatban.

2017. márc. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Oké!

Így lesz, köszönöm a segítséget, addig is már megvettem a SPURI félliterest, majd meglátjuk. Holnap úgyis tankolni kell. Majd szólok, hogy mi lett.

2017. márc. 23. 09:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!