Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorcsere, mennyire lehet...

Motorcsere, mennyire lehet bebukni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne, van egy Golf II. 1.6 GTD autóm, ebben az 1.6-os turbodizel moci a legnagyobb gyárilag, és arra gondoltam, hogy kicserélem különböző okok miatt egy 1.9 TDI-re, utánna is jártam, hogy hivatalosan milyen dolgokkal járna ez a kis mutatvány, hát nem egyszerű, és nem is olcsó. Tehát tervezővel készíttetnem kell átépítési tervet. Ez kb 50-100 ft körül van, akkor közlekedés biztonsági szempontokat figyelembe kell venni, tehát nagyobb fékek, ezzel még nem is lenne gond mert körbe gti tárcsa fékeim vannak, munka henger cserélve szóval ez nem gond. Plusz akkor meg kellene vennem az 1.9 tdi mocit ami megint csak 130 körül mozog, erre még rájön az új műszaki 30 ezer + forgalmiba be vezettetni az új motort ez még 10 ezer, tehát akárhogy is nézem ez 300 e ft körül van, na most a kocsim nem ér többet ha a "kiegészítőket" nem számolom.

És most jönne a dolog lényege, hogy mi lenne ha ezt a procedúrát kihagynám és csak belevágnám a motort? Esetleg egy közúti ellenőrzésnél mennyire néznek ilyet? Vagy ha az NKH állít meg? Mennyi lenne a büntetés vagy ilyesmi? Esetleg aki jártas ebben válaszolhatna. Mert ismerek olyat aki az 1.6-os motor helyére 3.0 motort rakott ugye ez + 1400 ccm meg + 2 henger ami feltűnőbb sztem ha kinyitatják a motorháztetőt. Ha tudnátok valamit ez ügyben írni megköszönném.


2010. máj. 11. 16:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Át kell üttetni a motorszámot aztán az úgy elvileg egy jóideig nemgáz, de ha eladod és eredetvizsgát csinálnak, és rávilágítanak UV-val meglátják és akkor para van.
2010. máj. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
szerintem közúti ellenőrzésen nem lehet vele megbukni,de minden vizsgánál meg kell kenned a vizsgabiztost + eladhatatlan lesz autó, mivel eredetvizsgáról bilincsben visznek el és azonnal lefoglalják az autót, tehát csak úgy csináld meg hogy ha el szeretnéd adni akkor vissza tudd alakítani, vagy hívd fel valakit használtautóról aki ilyet árul pl: [link]
2010. máj. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!