Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Acélfelni és kerékagy közé...

Acélfelni és kerékagy közé milyen pasztát kenhetett fel a szerelő?

Figyelt kérdés
Vettem acélfelnit a téligumihoz, amit szervízben tettek fel. Gumit is, felnit is. A szervízbe nem én vittem a kocsit és már nem is elérhető a szerelő, hogy megkérdezzem tőle: milyen pasztát és miért kent az acélfelni és a kerékagy közé?

#felnipaszta
2017. márc. 20. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Rézpasztát, és nagyon jól tette, azért, hogy ne rohadjon rá a felni a kerékagyra, és könnyen le lehessen venni később. Nem sok helyen csinálnak ilyet, igényes szerelő lehet, hogy ilyenekre figyel.
2017. márc. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tényleg egyre ritkábban használják a szerelők...

Amúgy a "rárohadást" a kerékcsavarok normális meghúzásával is el lehet kerülni (vagy ha elkerülni nem is, de minimalizálni biztosan). A levegős kerékkulcs egy kalap ***. Ha a gyárilag meghatározott nyomatékon vannak lehúzva a csavarok nyomatékkulccsal, az sokkal jobb megoldás. (Anyagi okok miatt a 3 éve félreraktam az autómat egy garázsban, majd idén januárban vettem elő. A rajta lévő kerekeket 2013 október-november körül szereltem fel rá, az előbb leírt módszerrel. Tegnap vettem le őket, a csavarok kivétele után simán lejöttek, berohadásnak nyoma sem volt.)

2017. márc. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Pontosan (linkkel) milyen rézpasztát ajánlanátok?
2017. márc. 20. 15:00
 4/4 anonim ***** válasza:

#2

Én légkulcs után szoktam nyomatékkal lehúzni, soha nem volt gondom a levétellel.


A rézpaszta márkája szerintem teljesen mindegy, én nem nagyon szoktam figyelni.

Amikor én megvettem az enyém, még a kerékcsavarok is kicsit be voltak kenve vele.

2017. márc. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!