Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy Yamaha jog 3yk robogóm...

Banaszaszasza kérdése:

Van egy Yamaha jog 3yk robogóm, amit szeretnék egy kicsit tuningolni. A XI. kerület lenne ideális, ha találnék segítő szakembert. Valaki segítene elfogadható áron?

Figyelt kérdés

Szeretnék valakit keresni, akit tud nekem segíteni és nem horror áron.


Van egy Yamaha jog 3yk robogóm, amit szeretnék egy kicsit tuningolni, már ha lehet.


Tavaly cseréltek benne szíjat, meg görgőket, mert 30 után nagyon lassan gyorsult. Most lényegében működik, de a végsebessége (100 kg súlyom alatt) 55 km/h körül van, ha nagyon sík terepen ki tudom húzatni és már villog is a piros speed lámba. Ha pár napig nem használom, nehezen indul be, mert olyan, mintha eltűnne a benzin a karburátorból, ha beindult utána mindig könnyen indul másnap is, csak pár nap állás után jelentkezik a hiba. Az első teleszkópom sem tudom mennyire normális, alig érezni a csillapítást. A kátyúba úgy döccenek bele, hogy majd szétszakad a motor. Szóval ezekben kellene nekem segítség, ha valaki tudna segíteni vagy javasolni valakit. A 11 kerületben van a motor.


Egyébként ez a normális végsebesség vagy lehet ettől többet is kihozni elfogadható áron?



2017. márc. 18. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:

A végsebesség az egy ilyen "szúnyogtól" teljesen normális.

Az,hogy pár nap után nehezen indul az több minden lehet : koszos a rendszer ki kell tisztítani ..

Új benzinszűrőt is tennék rá ~500 ft,új benzincsövet vágatnék rá ~ 700 ft/méter.Meg a tankot kipucolnám,a karbival együtt...,akár új fúvókát is...

De lehet csak egy rossz akku is,ha gyengén teker.

A gátló meg lehet már rég megadta magát :D Cserélhető,újan húzós 25-30e,bontottan 3-6e...


Ha akarsz többletteljesítményt akkor zsebbe kell nyúlnod...

De sokminden lehet már ami visszavesz eléggé...

Mondjuk új levegőszűrő betétet vennék (kivéve ha mosható).

Egy alapos puccantás,karbiállítás,(új légszűrőbetét ha kell),kipufogó pucolás (ha van folytáseltávolítás) mind adhat lendületet,de a világot ez nem váltja meg mert ez nem is tuning csak karbantartás.


Tuninghoz sportkipufogó,nagyobb karbi,direktszűrő kezdésnek...

100kg alatt sztem egy 70-es kezdőhenger is elkelhet.

2017. márc. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Buf ***** válasza:

Ne kezdj bele semmi ilyen tuningba csak a motor árát fogod rálocsolni még egyszer, vagy többször, és ha valami fakezű csinálja nem is biztos hogy jó lesz.

A nem indulása az automata szívató hibája miatt szokott ilyet csinálni, vagy a vákumos benzincsap, de előbb teszteld le csak utána cseréld.

A tuning ott kezdődik, hetvenes henger nem történt semmi, mert meg kell etetni, új karbi lesz erő, de még nem gyors, új variátor, van már sebesség is csak a futómű ..... és a vége úgy 3 kilo környékén lesz.

2017. márc. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

vagy bontott megnézett állapotú cuccot kell venni :o

Vagy komplett blokkot,vagy alapból 70es cumót.

2017. márc. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Mindenképpen át fogom pucolni a rendszert, bár benzincsövet már részben cseréltem és tettem is be egy szűrőt. Karbi is volt pucolva, utána mindig jobb egy kicsit.

- „A gátló meg lehet már rég megadta magát” – Kezdő vagyok, ez mi lenne és melyik részen kell keresni?

- kipufogó pucolás (ha van folytáseltávolítás) – Ezt is meg kellene csinálnom, de házilag ezt hogy lehet? Sajnos nincs hegesztő felszerelésem, mert azt olvastam ki kell égetni illetve a folytás szerintem benne van, ezt nehéz kiszedni?

- Görgőt is cseréltek benne tavaly, mert valami vegyesen összeszedett szemét volt benne, mintha ott is lenne benne valami gátló, azt olvastam, csak típusonként különbözik, hogy van, vagy nincs?

- Nagyon sokat nem költenék rá, így valóban lehet nem is tuningnak nevezném, csak karbantartásnak, rendbe rakásnak. Ami még kicsit zavar, hogy 30 km/h után lehet hallani, egy mohogó hangot, mintha nem kapna hirtelen elég benzint vagy levegőt és lassabban gyorsúl, de utána megy..

Most találtam egy szerelőt a 11-ben írtam neki is, hátha megnézi nekem. Ha egy kicsit gyorsabb an gyorsulna már jobb lenne, annyira zavaró, hogy indulásnál az autósok löknek le az útról, pedig próbálom elengedni őket, de ha meglátják, hogy robogó, már vérszemet kapnak, főleg ha lámpa után lassabban gyorsulok fel. :(

Köszönöm szépen a segítségeket és tanácsokat.

Üdv,

Szasza

2017. márc. 19. 06:01
 5/5 A kérdező kommentje:
Bocs, a gátló a teleszkóp lenne, ha jól sejtem :) Akkor az a kérdés már tárgytalan :)Gondolom az akkor tuti komplett csere, vagy fel lehet újítani?
2017. márc. 19. 06:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!