Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit lehet tenni ha túl szűk...

Mit lehet tenni ha túl szűk egy mellék utca két autónak?

Figyelt kérdés
Kezdő vezető vagyok azonban gyakran megrémülök attól például mikor látok egy mellék utcát, hogy milyen szűk. Látom, ha egy autó kiakar kanyarodni de kb csak ő fér el ott. Nem értem ha tegyük fel valaki a főútról oda akar kanyarodni és tegyük fel a sarkon ott egy kerítés ezért nehéz belátni hogy jön e valami, és mikor az a valaki bekanyarodna pont akkor bukkanna fel egy másik autó a mellékutcából. Ilyenkor hogy oldják meg?
2017. márc. 19. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg sok ilyen van. Ilyenkor az egyik félre áll, visszatolat.
2017. márc. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

-visszatolat

-ha úgy van, akár valaki felmegy a járdára is, hogy elférjenek

-ha esetleg két parkoló autó közé az egyik betud bújni, akkor az megvárja amíg a másik elmegy

-két személyautó között néha nem egyszerű a megegyezés, hogy ki engedjen el kit, de ha nagy autó (kisteher, kamion) találkozik személyautóval, akkor mindig a személyautó kell behúzódjon vagy visszatolasson, utat csinálva a nagyobb járműnek.

2017. márc. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Megoldják.

Kézenfekvő megoldás, amire van is sok példa a gyakorlatban, hogy a szűk utcából kihajtót kiengedik, annak ellenére, hogy rendszerint nem neki van ott elsőbbsége.

A helyzetből adódóan erre gyorsan rájönnek a felek, és az elsőbbséggel rendelkező jelzi, hogy menjen, hisz ő oda tart, és könnyebb lesz oda kanyarodni, ha nincs ott a másik jármű.

Az is ide tartozik, hogy a szűk utcából még balra is jobbra húzódva érdemes kanyarodni, ezzel is segíteni, a másik sávba érkezni szándékozót - sokszor elegendő ennyi, viszont középre húzódva bedugul a kereszteződés.

2017. márc. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
és tegyük fel ha a mellékutcában egy sornyi autó akar kikanyarodni? akkor mit tud tenni az aki a főúton van? mindet megvárja?
2017. márc. 19. 22:00
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ennyire szűk utcákban nem szokott dugó lenni. De amúgy ja, meg kell várni, nincs mit tegyél.
2017. márc. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, ha több autó van, mindet el kell engedni. Hiába neked van elsőbbséged, de ez így életszerű.
2017. márc. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Van aki ilyenkor is köti az ebet a karóhoz. Neki elsőbbsége van, márpedig mindneki tolasson vissza...

Megkerültem a háztömböt, mögé álltam, és megkérdeztem, hogy magától lemond az elsőbbségéről, vagy a vontatókötéllel rángassam ki a kereszteződésből.

Rájött hogy van hátramenet, és lehet 60 centit hátrébb gurulni. Ennyi kellett volna, hogy elférjenek az alárendelt útról érkezők.

2017. márc. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4: Kénytelen megvárni, hiába neki van elsőbbsége. Mi mást csinálhatna? Behajt és áll szemben a sorral? Vagy átmegy rajtuk? :D
2017. márc. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!