Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire alkalmas egy 50...

Mennyire alkalmas egy 50 köbcentis robogó városi közlekedésre?

Figyelt kérdés
Mennyivel képes tartósan haladni átlagosan egy 2 ütemű ötvenes? Most készülök venni egy Piaggio liberty-t. Tudom, hogy smkp max 40km/h de vannak helyzetek amikor szükséges valamennyi gyorsítás.

2017. márc. 18. 10:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

50 km-át mentem 65-70 el és semmi baj nem lett a robogónak.

Városi közlekedésre tökéletes. 0ft a parkolás, több parkolási lehetőség(járdán is parkolhatsz ha max a szélességének a felét foglalod el), piros lámpánál előremehetsz.

2017. márc. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem egy régebbi Piaggio-m van, sima 50 köbcentis. Szoktam néha városon kívül is használni, végsebessége 80 km/h körül van, de tartósan nem szoktam 70 felett használni, azt még bírja.
2017. márc. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Városi közlekedésen kívül másra nem is igazán alkalmas.
2017. márc. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
En 3 even keresztul hasznaltam egy Piaggio Libertyt egy Debrecennel valamivel nagyobb, forgalom szempontjabol sokkal durvabb varosban es igencsak kellemes volt vele kozlekedni. Ez 4 utemu volt, kereken 50 volt a vege, ez tulnyomoreszt eleg a varosban, egyeduli problemasabb reszek a hosszu egyenes szakaszok, ahol az autok elmennek 60-70-ig, igy nem tudod tartani a forgalom ritmusat, de beallsz a lassu savra es nincs gond.
2017. márc. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ezeket az 50-eseket városba találták ki ,esetleg falvak közti robogásra. Szóval alkalmasak rá. 60-at viszi akkor már jó.
2017. márc. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, srácok!

Megfigyeltem, hogy eltétő végsebességeket írtatok. Mitől függ ez? A vezető tömegét leszámítva.

2017. márc. 18. 11:14
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak városba jó. És ha esetleg le van limitálva 40-re, első dolgod legyen, hogy kivedd a fojtást belőle, mert életveszélyes hogy csak 40-el bír menni.
2017. márc. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Pontos típus, évjárat, le van-e fojtva, milyen állapotban van, kinek mennyit csal az órája.
2017. márc. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Aprilia Scarabeo 50 2T-vel van tapasztalatom, hasonló menetdinamikájú, mint a Liberty.

Feleségem alatt a 60 kg-os menettömegével tudja a 70-es utazót, alattam 100 kg-al már inkább csak 60 és a gyorsulása sem olyan dinamikus.

Budapesten használjuk, szerintem kevés ahhoz, hogy azokon az utakon, ahol 60-70 a megengedett meg tudja tartani a közlekedés iramát. De ezt a kompromisszumot vállatuk a rendszámnélküliség és B jogsi előnyéért.

2017. márc. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

Úgy elvetném a hatóságilag max 40-et mint a sz.-rt ,"célunk hogy megvédjük a robogósokat,ezért csak 40 nekik a max" aha,de lakotton kívül,ahol 90-nel lehetne menni,és nincs kitiltva a robogó akkor 40-nel nem veszélyes?

Én egy városban 50 ,kívül 70-et engednék legalább...

Amúgy sporolás a köbön a robogó :)

Nekem ~ 8-9-et benyakalt városban a kocsi,vettem egy motowell magnet robogót 140-be,és a 5literes tankot telecsurgattam,először kb lefőtt a kávém,amikor megláttam,hogy 5 liter ,mert scak 2 litert tudtam rátankolni elsőnek,majd az adatlapon ~5 literes tank van.

Azt hittem,hogy naponta járhatok kb... :)

De 290 km-t tettem meg a tele tankkal,ami ~1,7 literes fogyasztást jelentett...,nem vettem ~300ft/órás jegyeket kajálni,meg övezeti kártyákat havi 10e forintért...

Én napi ~80km-re használtam városban!

Lényegében ~500 ft volt az összköltségem ez a napi kb 1,5 liter benzin,míg kocsival kb 3e ft/nap volt a benzin,meg a jegyek,a kb összesen napi 40 perc a lámpák előtt...,itt meg nem vettem jegyet 1x sem, a lámpák átlag 20 mp voltak mig előrecsattogtam,és megváltam míg zöldre átvált.

Intenzíven használtam szegényt,de meg lett az eredménye,nem egész 3 hónap volt míg behozta az árát,és a sisakot :)

2017. márc. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!