Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ledes szofita izzó rendszám...

Ledes szofita izzó rendszám tábla világításnak?

Figyelt kérdés

Rakhatok ilyet a foglalatba,ha nincs E (szabványa)?

Nézi a rendőr,vagy csak a műszakin akadályozhat?


2017. márc. 7. 09:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem, nem szabályos.

Rendőr csak akkor nézi, ha túl feltűnő vagy erre utazik vagy minden áron hibát keres. Pl. nagyon eltér a természetes fehér színhőmérséklettől vagy vakít.


Műszakin ugyanígy állnak hozzá, ill. a vizsgabiztos alaposságán és szigorán múlik.


Ha mindenképp ledet szeretnél, vegyél E jeles lámpatesttel egybeépítettet. Dectane csinál ilyet pl. Az már szabályos.

2017. márc. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Még a műszakin nem lenne baj mert visszaraknám a sajátját.

Néztem olyat is,csak azok meg nagyon húzós árban vannak.

2017. márc. 7. 10:40
 3/16 anonim ***** válasza:
szerintem rendszámtábla világítással nem foglalkoznak (feltéve ha világít), enyémen sincs E jel, most volt pedig januárba műszakin (a helyzetjelzőből mondjuk azért kivettem a biztonság kedvéért :P )
2017. márc. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

3#

De a te rendszámtábla világításod is fehér színű led?

2017. márc. 7. 12:07
 5/16 anonim ***** válasza:
persze (hidegfehér)
2017. márc. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
mondjuk enyémbe nem szofita van hanem t10, de lényegtelen
2017. márc. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Mindegy,kipróbálom,legfeljebb kapok egy 15-ös csekket,mert ahogy olvasgatom itt a hasonló bejegyzéseket,volt aki kapott ezért,a ledes dologért.
2017. márc. 7. 12:30
 8/16 anonim ***** válasza:
Bátyám autójába Ledes van és nem kapott érte még büntetést, pedig ő már 2 éve használja, és nincs azon sem E jelzés, de már műszakin is volt az autó, nem feketén műszakiztatta le és bár hideg fehér volt, megjegyezték neki előzetes műszakin hogy ha élesre viszi cserélje normálra, aztán utána visszarakhatja de az már a saját felelőssége.
2017. márc. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nagyon sok autón van ledes rendszámvilágítás és 99%-ukban nem gyári. Sőt, még a BKV-s buszok egy részénél is ledes a rendszám világítás.

Ha nem gyárilag ilyen, akkor elméletileg nem szabályos, de a gyakorlatban nem nagyon foglalkoznak vele.

Azt már csak én nem értem meg, hogy mért jó, ha valakinek a rendszáma vakító hidegfehér fénnyel jól ki van világítva.

2017. márc. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Már bele is raktam,úgyhogy lessz ami lessz.

Én azért raktam bele ilyet,mert ami benne volt az egy rakás ka.i.

Meg mert nekem tetszik.

De egyébként szerintem kb a leggyengébb van benne.

2017. márc. 7. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!