Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A szilikon spray be vonja a...

A szilikon spray be vonja a fémet tartósan?

Figyelt kérdés
A magtér kilincsem nagyon csúnya és azon gondolkoztam hogy be vonnam ilyen spray vel és kész..de lehet hülyeség

2017. márc. 6. 21:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Rozsdásodik körülötte? Akkor le kell szerelni a kilincset. Le kell alaposan takarítani. Eltávolítani a rozsdafoltokat. Ha szükséges akkor lecsiszolni a rozsdás részt. Száradás után lekenni rozsdapassziválóval (korant, ro55). Ezt többször is el lehet ismételni. Másnap ha már jónak tűnik akkor ha szükséges akkor gittelni és ha megkötött akkor szépen síkba csiszolni. Azután lemaszkolni a kezelt területen kívül eső részt és lefújni megfelelő színű festékkel több rétegben is. Ügyelve arra nehogy megfolyjon. Ha másnapra megszáradt akkor összepolírozni a lefújt részt az eredeti fényezéssel. A végén visszatenni a kilincset. Esetleg a kilincs alá lehet tenni valamilyen szigetelő anyagot hogy nehogy beszivárogjon a víz. Ha belül is rozsdás akkor belül is kezelni kell de ott már nem fontos az esztétika.

A szilikon spray-nek van víztaszító hatása (rátapad a felületre és nem engedi a fémhez a nedvességet és az oxigént) és megállíthatja a rozsdásodást de nehéz eltávolítani azaz hogy van szilikoneltávolító ami el tudja tüntetni. Jobb rendesen megcsinálni mint hogy csak lefújni szilikonnal. Ha már le lett fújva vele akkor költeni kell szilikoneltávolító vegyszerre is a javítás előtt ami plusz kiadás.

2017. márc. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget de ez olyan rossz állapotú kilincs hogy ujjat kéne bele vennem Iv golf ról van szó szóval nem horror összeg (5-6 ezer ) de nem akarok rá annyit költeni mert végülis funkcionál csak esztétikailag csúnya..sajnos olyan anyagból van amin le folyik a festék bárhogy is csiszoltam és festettem ezért gondoltam hogy le fújom szilikonnal és esztétikailag is helyre jön ha egy szezont bír se zavar :)
2017. márc. 7. 08:40
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt feltételeztem hogy műanyag kilincs és a lemez rozsdásodik körülötte. Ha fém kilincs és a karosszéria nem rozsdásodik akkor természetesen csak a kilincset kell kicserélni.
2017. márc. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!