Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autóknál tényleg nincs...

Az autóknál tényleg nincs "belső" a felni és az abroncs közt?

Figyelt kérdés

Tudjátok például mint a bicigliknél , Ha nincs akkor mitől marad meg benne a levegő?

Az normális ha évekig áll egy kocsi és leereszt a kereke? Sima bicigli pumpával fellehet pumpálni egy autógumit (ha igen meddig tart kb) ?


2010. máj. 9. 15:53
 1/3 anonim ***** válasza:

az újaknál nincs de pl az én 18 éves autómba is van belső gumi.

A levegő meg azért marad meg benne mert a felnin van egy perem ami megakadályozza hogy a gumiból megszökjön a levegő.

Ha évekig áll mindegyik gumi veszít a nyomásból de ha jól tudom nem szabadna leereszteni neki teljesen.

Hát fel lehet de szerintem elég sokáig tart és egy sima pumpával meg nem tudnád a megfelelő nyomást elérni vele mert még se autóhoz való.

2010. máj. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bizony, manapság már a tömlő nélküli abroncs a divat. A felni pereme és a gumi ezzel érintkező része olyan kialakítású, hogy megakadályozza a levegő elszökését. Kerékpárpumpával csak akkor lehet felfújni, ha a szelephez illeszkedik a vége, vagyis nem a régi, krómozott pumpáról van szó, amelynek 1-2 mm-es hegyes, kúpos vége van.
2010. máj. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ma már nem tesznek bele belső gumit, mert veszélyes ha kap durrdefektet, a belső nélküli gumi biztonságosabb ha defektet kap az autó, mert akkor csak lassan leereszt menetközben, persze az sem 100%. -)
2010. máj. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!