Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol találom meg az Autóba...

Hol találom meg az Autóba beépített Chip-tuningot a G-astra 1.7 Tdi-be? Vagy ez csak a program átírásával történik?

Figyelt kérdés
Jövő héten olyan szerelőhöz viszem, aki nem arról híres, hogy tökéletesen tisztességes... és félek hogy kiszedi, ha ez lehetséges...
2010. máj. 8. 20:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A chiptuning általában a vezérlőprogram átírását jelenti (ECU remapping). Ezt akárki nem tudja "kiszedni" az autóból, mert az átíráshoz megfelelő interface és szoftver kell. Egyes esetekben azonban tuningbox-ot építenek be, ami egy kis doboz kábelekkel. Ezt ki lehet szedni.
2010. máj. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

minek viszed tisztességtelen szerelőhöz? ez lenne az első kérdésem...

második: gondolom nem te chippeltetted, ha még azt sem tudod, miről van szó..

az elsőnek igaza van, a chipelés az ECU és a bcm átírása.

a tuning boxok pedig semmit sem érnek. szóval nem szednek ki belőle semmit.

2010. máj. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom minek ez a nagy felháborodás... Kérdeztem valamit... a kérdésre lehetne válaszolni nem lőzöngeni...

Amúgy igen... nem én tettem bele a chiptuningot, hanem az előző tulaj. Énnekem nem volt még ilyenem, nemtudtam h csak programátírás, megkérdeztem... Nagy gond?

Gondom van az autóval, mert lusta nem akar gyorsulni... ez a szerelő azt ondta tud olcsóbban alkatrészt ( mitn a márkaszervíz) és ha nem az a gond a szállítóval vissza tudja cseréltetni.

Tehát jól járok, kivéve ha nem szedi ki a kocsiból.

De ha csak programátírás akkor nem is tudja kiszedni, mert az nem érdeke:P Köszi az elsőnek!

2010. máj. 9. 00:28
 4/14 anonim ***** válasza:

örülj neki ha kiszedi.


Gondolom nem versenycélokra kell és így nincs sok értelme

Ha meg tuningbox az meg is öli a kocsidat de nekem 8


Tuti nemvennék chiptuningolt autót

2010. máj. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Tdi-be chip tuning?!:o ha benzinesbe van chip azt az autot se szabad megvenni nem h dizelben:o szted mért nem megy??? mert már nagy valoszinüséggel meg van ölve! hát hülyén hangzik de sztem is jobban járnál ha ki venné a szerelö... aki célnak megfelelöen használja az autot olyan ember nem vesz az autojába chipet különösen nem tdi-be hát a dizelt különösen kimélni kell a nagy fordulatszámtol

mielött felháborodnál a kommentemtöl azt javaslom h olvasd el a többi kommentet és rájössz h a töbség ezt mondja szal lehet vmi igazság benne

am fura figura lehetsz tudod h nem megbizhatoa szerelö és mégis oda viszed ... no komment

2010. máj. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A chip-tuning egy szoftwer átírás, amit a motorvezérlóben írnak át. A motorvezérló a műszerfal mögött van valahol, a csatlakozó az meg a biztosítéktáblán.
2010. máj. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Sztem az sem modható "normális" autó tulalynak,aki tudatosan egy kontárhoz viszi az autóját és nagy a valószinűsége annak,hogy átbasz. fúúú ez kemény ügy lesz öreg...
2010. máj. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Héhéhé...

El vagytok tévedve... Nem azt mondtam, hogy kontárhoz... hanem hogy nem arról híres, hogy tökéletesen tisztességes... A magyar rallybajnokság N kategóriás csoportjában is szokott autókat javítani, úgyhogy ért hozzá... csak arra lennék kíváncsi, hogy hogy utána is benne marad-e a chip v nem... ennyi az egész.


Az autót pedig nem látjátok. Az előző tulaj 2. autóként használta ( 1. autója ugyanúgy 1.7 td astra F)

Vett rá egy 17-es alufelnit 205-ös gumival... eléggé visszafogta az autót, úgy gondolta így kicsit javít a teljesítményén. Amúgy meg versenyezni egy 1.7 tdi kombi opellal hát ez már alapból pfff...:D


Szerintem meg az nem mondható "normális " embernek, aki a saját nyelvének az alapjait nem tudja (tulaj/tulaly)


22:07-es Annyit szeretnék kérdezni, hogy tehát ez csak a motorvezérlő átírása és semmilyen fizikai tárgyat nem jelent pluszban az autóban igaz?

(egyébként köszönöm a normális választ!!!)

2010. máj. 9. 23:14
 9/14 anonim ***** válasza:

második vagyok... akit ugye lehülyéztél, de mielőtt beveszed a többi süket dumáját.

szívó benzin autót sosem chipelünk, mert nincs értelme.

igen, a turbódízeleket, turbóbenzineket lehet chipelni, mivel ott el lehet érni jelentős teljesítménynövekedést. Csak ne felejtsd el, hogy ehhez már értelmes kuplungszerkezet, fék, esetleg új dugók kellenek, hengerfej, stb....


nekem is 17es felni van fent, 205-tel és ez csak egy 1,3as szívó benzin, nem lett lassabb, csak jobb az úttartása.

a többieknek meg igaza van sajnos, chipelt autót eleve nem szabad venni...az más, ha te chipeltetted volna.


minden jót.

2010. máj. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Épp azért kell chip, mert nem ott adja le a kívánt nyomatékát, ahol én szeretném.Ha alapjárat közelében nem csinál semmit a motor gyorsításkor, akkor nem jó vele autózni.Én nekem olyan van írva, ami a kis fordulattól a közepes fordulat végéig leadja a max nyomatékot és azzal lehet kímélni a motort, hogy nem kell pörgetni a felső tartományban.Akik eddig véleményt nyilvánítottak a kérdésre, azok olvassanak utána a dolognak, aztán véleményezzenek!Pont a fogyasztás és a nyomaték optimális beállítását lehet progi írással megvalósítani, ami nem befolyásolja negatívan az élettartamot!Szívó bengást csak jelentéktelen mértékben lehet így tuningolni, de a turbóst, már dízel szinten.Ha elmész egy szakihoz, leszedi a felírt progit és feltölti a saját programját az autódba.Kipróbálod, ha nem jó, kell szólni, nem ok!Megint ír, megint próba, ha jó, mindenki örül!Nekem négy éve van ebben az autómban, semmi gondja, pedig 400000km van benne.Léteznek gyári programok is erre a célra, lehet érdemes érdeklődni afelé is!Üdv!
2010. máj. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!