Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudnám A sima szívódíze...

Hogyan tudnám A sima szívódízel 1.6-os kadettot turbóval felszerelni?

Figyelt kérdés

Állítólag jól bírja...

Próbáltam a Golf 2 1.6 TD-t... kb egy kategória és a golf 1000x úgy megy... (tudom hogy kisebb kaszni meg vw meg stb de akkoris :) )


2010. máj. 8. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:

"meg VW" pff...

Szívó motort nem igazán lehet turbósítani, m a turbosba vannak plusz olajzójáratok, más dugó, stb...Az opelnak volt egyálltalán 1.6TD motorja?

2010. máj. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én nem tudok róla... 1.7 TD biztos van! (azt hiszem Kadettban is, csak nagyon ritka)

Még 2 évig lesz meg a kadett... motorikusan kiváló, csak a kaszni van elhasználva... ezért kérdeztem kb csak kíváncsiságból hogy lehet-e.

2010. máj. 8. 19:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt úgy lehet, hogy elmész egy turbo szervízbe ahol ilyenekkel foglalkoznak. Ott mondanak neked egy árajánlatot. Ha igent mondasz jön a matekozás, hogy mit bír el a motorod. aztán ha jól tudom alacsonyabb kompressziós dugattyúk kellenek (dízelnél nemtudom h kell-e de benzinesnél biztos) légtömegmérőt cserélni, leömlőt megcsinálni h legyen talpa a turbonak. kell a kipufogót hozzáigazítani. nemtudom h a lefújószelep kötelező-e de szerintem kell valami a túlnyomás ellen. hát nem olcsó...ha olyat akarsz ami működik, rendesen a zsebedbe kell nyúlni...kb 3-4száz ezer forint.
2010. máj. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb inkább venni egy Isuzu TD-t bele, kb 100e már lehet venni, jó bele egy az egybe, és most már műszakin nem is nézik a számokat.

Ja, amúgy a lefújószelep teljesen felesleges főleg dízelbe, m ha belegondolsz azt a levegőt engedi el, amit a turbo termelt. És ezt olyan emberek mondják, akik ilyenekkel foglalkoznak nap mint nap...

Első

2010. máj. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a váalszokat!

Akkor szerintem majd a következő autó lesz TD (gyárilag)...

Mert a kadett motorja nagyon rendben van, inkább kasznit kellene cserélni :)

2010. máj. 9. 23:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!