Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Először mindenki izgul a...

Először mindenki izgul a kocsiban és bénázik?

Figyelt kérdés

Mostanában vezettem először úgy, hogy apám mellettem ült. Először csak úgy mentem, hogy a gázt nem is nyomtam. Azt ment is valamennyire. Csak amikor kicsit gyorsabb lett, akkor megijedtem, mert parkoló kocsik köt mentem. Amikor kicsi lejtőn mentem fölfelé, akkor meg a gázt is és a kuplungot is nyomni kellet. Akkor le is fulladtam párszor.

Végig volt bennem egy kis pánik. Meg lehet ezt szokni? Nameg ha lassan se tudok menni, akkor mi lesz ha már váltani is kell és többel megyek 5 km/h-nál?


2010. máj. 8. 15:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Meg lehet szokni, gyakorlás kérdése. Lehet neked kell 5 év amíg eljutsz oda, hogy rutinos leszel és már nem fogsz pánikoni :)
2010. máj. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

engem ezért vitt ki először elhagyott utszakaszra,ami egyenes...bár ott is majdnem árokba mentem 5 méter után:D


de megszoktam...mire elkezdtem hivatalosan vezetni,már semmi ujat nem mondott az oktató...

2010. máj. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én a barátom kocsijának a hátsó szpojlerjét törtem le első körben. Megfordultam, felmentem egy járdára, csak a járda túl magas volt. Meg a kuplungot is elfelejtettem nyomni néha, aztán kracs-kracs, szép hangja volt :)


Nem születhet mindenki profi vezetőnek, valahogy meg kell tanulni :)

2010. máj. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pont ma kb öt órája vezettem anyám kocsiját.

Ő mellettem ült. Elsőre ment minden, egy parkolóban voltunk és ott mászkáltam, meg kanyarodtam, parkoltam stb.

Én most vezettem először és minden sikerült :)


Egyetlen egyszer fulladtam le, amikor tolatni kezdtem, bámultam hátrafelé és véletlen a féket nyomtam egy kicsi gáz helyett és kiengedtem a kuplungot :D


Amúgy nem kell gáz az induláshoz, kuplung ki aztán uzsgyi (talán 10-20 millit nyomtam be és szaggatás nélkül gyönyörűen mentem)


A jó vezetésemhez mondjuk az gondolom hozzájárul hogy lassan 2 éve vezetem a Simsonomat és azon is kell váltani.


Ez 1.6-os benzines 100 lóerő körül van


15/F

2010. máj. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
igen, én most tanulok vezetni, már vezettem 10órát forgalomban, de még mindig bénázok. a vezetéshez kell rutin.
2010. máj. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én versenyzőnek születtem :)
2010. máj. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én most vagyok 16, de már kb. 2 éve vitt el apu vezetni, hogy azért tudjak...

először mindent elmagyarázott, madj egy kilométeren át gyakoroltam kupungolni, elindul, megáll, alapjáraton tartani, stb., utána asszem mentem vagy 40-nel 3.ban.

még párszor kimentünk, és jól elmagyarázott mindent.ha valimit mondott hogy ne ugy aqkkor elhittem mert hivatásos sofőr volt, megvan minden jogsija.

Most ha megyünk hegyre egyből az anyósülésre ül, és csak akkor szól bele ha valamit nagyon elbasztam...

nekem sem ment minden elsőre, de most már elég jól vezetek, utánfutót is huztam, tükörből is tolátok 80%-os pontossággal, a maradék 20 az az első lökháritó bánta, nem tudom hogy csináltam...

vezettem már"nagy gépeket is"billencs ifa póttal fával megrakva erdőn...na az nem ment elsőre, de a végére belejöttem hogy ha meg akarok állni előtte nap azt meg kell álmodni...

azóta már mentem havernak kocsijával is, köves uton 120-szal, kettesgolf:P

2010. jún. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!