Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség a kétütemű és...

Mi a különbség a kétütemű és a négyütemű diesel motor közt?

Figyelt kérdés
2017. febr. 14. 20:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
10 válaszolónak: Nem vagyok benne biztos, nekem inkább valamilyen "M6" tipusmegnevezés rémlik. Egytengelyes volt, és szarv kormányos, de sokkal erősebb, nehezebb, mint egy kapálógép. Úgy indult, hogy be kellett kurblizni. :-)
2017. febr. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően az, hogy minden fordulatra jut egy munkaütem.

A kétütemű Otto-motorokkal szemben nem a dugattyú végzi a "vezérlést" a felömlők és a kipuffogó nyílások elzárásával, hanem rendes, szelepes hengerfeje van. A karter nem vesz részt a gázcserében, hanem a dugattyú alsó holtpntnál van egy viszonylag hosszú szelepösszenyitás, és a kifejezetten nagy feltöltési nyomás átöblíti a hengert. Jellemzően kis fordulatszámú motorok (maximális teljesítményhez tartozó fordulatszám jóval 1000 alatt, inkább 500 körül), indításuk sűritett levegővel, vagy sűrített levegővel és a főtengely megforgatásával történik. Jellemzően mozdony- és hajó motorok (Szergej, Csörgő, Nohab mozdonyok, vagy a dunai jégtörő hajók Láng motorjai is ilyenek).

Szubjektív: gyönyörú hangjuk van.

https://www.youtube.com/watch?v=ZV6Z3lzbDa0


Hajókban a legnagyobb előnyük, hogy közvetlenül lehet velük hajtani a hajócsavart, mivel mindkét forgásirányban be lehet indítani őket a vezérlés átállításával.

2017. febr. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
100%
11-es válaszolónak. Ilyenről nem hallottam még, hirtelen nekem a tz4k ugrott be, de ha esetleg eszedbe jut a neve és leírod ide, szívesen rákeresnék a neten. :)
2017. febr. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

13 válaszolónak: megtaláltam, ugyanez volt nekünk! :-)


https://www.youtube.com/watch?v=O1AL1RyPL3E

2017. febr. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
14-es válaszolónak. Köszönöm, megnéztem a videót. Ilyet még nem nagyon láttam, de masszív kis gépnek tűnik, lehet bele kapaszkodni. Most legalább már tudom hogy ilyen is van. :)
2017. febr. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszi, teljesen kioktatott lettem. ;)
2017. febr. 19. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!