Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen olajat tegyek az autómba?

Milyen olajat tegyek az autómba?

Figyelt kérdés
Van egy Škoda Fabiám 1.4 Mpi motorral. Ha jól tudom eddig 10W50-et tettek bele, de olvastam, hogy a 5W30 is jó neki, csak lehet felesleges. Valamelyik befolyásolná az autó teljesítményét? A válaszokat előre is köszönöm! :)

2017. febr. 10. 16:56
 1/4 Tomcatters ***** válasza:
22%
Ha 5w30 ajanlas,akkor azt, egy jo olaj sosem baj :D 50 vegzodesut nem is ertem akkor minek tettek bele :D
2017. febr. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vortrex ***** válasza:

Gyakorlatilag, ha fellapozod a gépkönyvét, találnál egy oldalt az olajválasztékról, úgy 5 darab példával és -10 től 30 fokik az összes fedi egymást.


10W, 5W az olaj hidegen szivattyúzhatóságát adja meg, a mi éghajlatunkon nem számottevő az értéke, mert a ,,legrosszabb" 20W is -20 fokig jó. A második szám az röviden a sűrűséget jelöli, a 40 egy tökéletes köztes érték, se nem túl híg, se nem túl sűrű, általában erre esküsznek és legalább VW 500-as minőségű legyen.

A teljesítményét egyik se befolyásolná különösebben, de inkább egyáltalán.

2017. febr. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Abba 10W-40 jó lesz.
2017. febr. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én évek óta 5w40 et használok. Nekem htp a motor. Viszont idén a szerviz 5w30at rakott bele. Eddig sem volt hangja a motornak, de most még a légy odapiszkitasat is leget hallani. :D

Amúgy nekem a motorra van írva a gyári motor olaj száma. Plusz a szerviz konyv 3 oldalon át regél róla.

2017. márc. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!