Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen olajat tegyek az autómba?

Milyen olajat tegyek az autómba?

Figyelt kérdés
Szeretnék olajat cserélni de nem tudom milyen van benne! Egy 1991-es Mazda 323F-ről lenne szó 1.6 16V benzin! Nem az olaj márkájára gondolok hanem a típusára! Kösz előre is!
2015. máj. 21. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
nezd meg a hasznalati utasitast, hogy milyen kell bele. Ha nincs meg, a neten biztos megtalalod.
2015. máj. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha 91-es, akkor az már sokat látott..


először tedd azt, hogy egy fehér itatós, vagy hasonló papírra csöppents a nívópálcáról ...várd meg, míg szétterül, ez akár két óra is lehet..

nos a kép sokat elárul..ha az egész kör fekete, akkor már nagyon lehasznált az olaj..

hogy típusra milyen van benne azt egy csere előtt álló olajról még a vasorrú bába sem tudná megmondani.


mivel egy jóminőségű japó kocsiról van szó, ezért 5W40- API SN(SM)olajat javasolnék. ha nagyon csipegeti, akkor bizony erősen kopott a motor...bár ez a füstből is látszani fog.

2015. máj. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A mazdaklub.hu fórum oldalon sokan segítenek.

Ha 10W40-est teszel bele az tuti jó bele.

Nekem is Mazdám van. De én a régi Mazdámat egy amatőr szerelőhöz vittem 323-as 89-es volt 1.4-es benzines és végig 15W40-et tettem bele és semmi baja nem lett. De Mazdánál a 15-öst nem ajánlják. Azt mondják az túl durva. 5w40 meg 5w30-at meg nem tennnék bele, mert ahhoz öreg kicsit a kocsid. Nekem most 2003-as mazdám van abba már aztis teszek, de Ausztriába 10w40 ment bele és most én is olyat vettem.

2015. máj. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja félre ne értsd az 5W és 10w-t nem keverem, hanem a 10ezres olajcserénként néha váltogatom. Keverni nem szabad!
2015. máj. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Mit jelent az hogy öreg hozzá a kocsid?


Ha munkaeszköz, akkor mehet bele a 10w40, ha foglalkozol vele, szeretnèl vigyázni rá, akkor 5w40, de inkább 0w40 vagy 5w30.


Mivel gondolom sokat futott, kopottabb motor van benne, jobban csipegeti hidegen a hìgabb (és drágább) olajat, de nem a sűrű olaj a megoldás

2015. máj. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!