Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lada samara vagy a lada...

Lada samara vagy a lada 2107-es a jobb autó?

Figyelt kérdés
2010. máj. 7. 21:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nekünk 2107-es volt, és én nagyon szerettem anno. Igaz, hogy szerencsétlen már 20 év feletti lenne mostanában, és valószínű valami roncstelepen van már, de azért jó kis kocsi volt.
2010. máj. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

A "jobb"-ság elég szubjektív, így ezt nem lehet eldönteni.

Nekem 2 Samarám is volt, szerettem őket.

2010. máj. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Mindkettő sz@r, de ha konstrukcióban újabb kocsit akarsz akkor egyértelműen a Samara.

Elég belegondolni, a motor új fejlesztés, a komplett hajtáslánc újratervezve, keresztmotor elsőkerék, váltó határozottan jó, felfüggesztés ugyanúgy puha és kinyírhatatlan mint a többi Lada, de ezzel nem akadsz el az 5cm-es hóban, sokkal variálhatóbb, próbálj pl akár egy kisebb íróasztalt betenni a kockazsigába, gyakorlatilag annak nincs csomagtere, és röhejesen kicsi a tankja cserébe k*rva sokat fogyaszt, alig van hatótávja.

Viszont a Samara használható méretű csomitartós, amit bővíteni is lehet a hátsó ülés döntésével, nagyobb a tankja, lényegesen kevesebbet zabál, meg kultúráltabb a cw értéke is ami a szélzajt is csökkenti. Amúgy ez is meg a Favorit is nagyon sok mértékben a Golf 2-re hajaz, akkoriban az volt az etalon ebben a kompakt kategóriában.


Maszek véleményemre vagy kíváncsi akkor véletlen se vennék kockazsigát egy tévedés és eleve 40 éves konstrukció, amúgy meg elfogult vagyok mert 15 évig volt Samara, aztán meg Golf lett, nem volt nehéz utána azt se megszokni.

2010. máj. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Mindenképpen 2107


pont tegnap néztem, egy brutál motortuning kipuffogóval duplakarbival minden teljesítménycuccal 220 ezer ft-ból megvan :DD


És hátsókerekes :D

2010. máj. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
33%
és eszik 20litert, ami a mai benzinárak mellett tökéletes...
2010. máj. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
a 2109-es samara több szempontból is jobb. Korszerűbb! motor, kisebb fogyasztás, 2108-hoz képest még 2 ajtó (nem hátrány 4 személynél), a valtója, jó hosszú, nehéz kinyírni, és van benne 5-ik gang is, nem úgy mint a 2107, 2108-ban. Nekem volt samarám, azon kívül hogy rohad, mint minden keleti csoda, engem soha nem hagyott cserben. A tuningról meg annyit, hogy a szamarat is meg lehet pöckölni, csak érteni kell hozzá... Autópályán villogtam már le szamárral BMW-t a belső sávból, kiló hetvennél... ennyit a tuningról...
2010. máj. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
45%

Na 74%-os már tudjuk hogy Ladád van :)


Akkor azért fikázod mindig a BMW-met :)

2010. máj. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
cáfolom a 20litert! Nekem a 05-öm eszik 100-on 6,8-at!!!!
2010. máj. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Volt, már csak 70%-os barátom. :) Eladtam 5 éve... :,,( :D

Akkor már 12 éves volt, és több rozsda volt rajta, mint a BMW-n... :) Ja, az is kevesebbet evett, mint az E30-as BMW, csakhogy tudd. Igaz, be is kellett állítani a porlasztóját. Hogy milyen autóm, van, meg milyen motorom, az maradjon rejtély. Volt BMW-m is, ahogy ladám is, maradjunk ennyiben :)

2010. máj. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
45%

Természetesen a 2107.

Erősebb, szebb, nagyobb, hátsókerék-hajtású, van benne fordulatszám-mérő, tudsz vele drifftelni. :D

2010. máj. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!