Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok, illene a...

Mit gondoltok, illene a gyertákat cserélni, vagy még jók?

Figyelt kérdés

Elvileg 100 ezrenként kellene cserélni max (90 az élettartam,max 100-ra van írva ,peugeot 206 1.6-ban van.

De nem tapasztaltam semmit,ugyanúgy indult a kocsi 3 nap állás után -20 fokban pöccre tehát adja a szikrát rendesen.

107 ezer van bennük (gyári gyertyák) ,2 hónap múlva olajcsere idejére tervezem.


2017. febr. 3. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem ne kockáztass, cseréltesd ki.
2017. febr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tomcatters ***** válasza:

Szerintem is csereljel 100 plusz van bennuk ,mar nem mai :D

en 146 ezer km alatt 3. sor gyertyat hasznalom :D

2017. febr. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

azén kocsimban 105e van, eszem ágában sincs cserélni. de sortásrsak 150e-nél, illetve volt egy aki 170e-nél cserélte az első gyári gyertyáit..


namost ez vagy igaz, vagy nem..ez internet.

Ha pöccre indul, hiba nélkül simán jár a motor, akkor várj a cserével.

szerintem.


Ja, láttam olyan gyertyákat, amelyeket a szervíz 105 e-nél lecserélte a kuncsaft kérésére..gyönyörűek voltak a kiszerelt gyertyák.

a franc sem érti ezt az egészet

2017. febr. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Cseréld ki, vagy cseréltesd ki. Ha megvárod míg valami baj lesz akkor már késő. 2 hónapig még maradhat, de tovább ne halogasd!
2017. febr. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Cseréld ki, de a régieket ne dobd el. Ha az újak esetleg negyedannyit se bírnak mert kacat lesz, akkor a gyárit még vissza tudod tenni.
2017. febr. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem azzal van a baj, hogy nem gyújt rendesen, hanem ha túl nagy a hézag, akkor nagyobb elektromágneses lökés "rúg vissza" a gyújtóelektronikára, és ha szétküldi, az nem olcsó mulatság.

Btw. a Hondán én is 90000 km után cseréltem (de már akkor is benne volt amikor megvettem használtan, szóval ördög tdja mennyi volt a gyertyákban...)

A szerelő azt mondta, nagy mázli, hogy a gyertyák nem rúgták szét a gyújtáselektronikát, mert "akkora rés volt a pólusok közt, mint öreganyámon" XD. 50 ezrenként illene cserélni.

2017. febr. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!