Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régi Renault gázrugó cserét...

Régi Renault gázrugó cserét hogyan kell csinálni?

Figyelt kérdés

Nem tudja valaki hogy hogyan tudnám kicserélni a tönkrement gázrugómat a csomagtérnél? A kocsim tipusa Renault Megane 1998 1.4e 55kw 75 Le. Ez az új rugó:


[link]


A kocsi könyvében nem igazán találtam meg a módját.



2017. jan. 30. 15:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Kicsit túlemeled az ajtót, és egy széles csavarhúzóval lepattintod a régit, majd felnyomod az újat.

Én így szoktam.

2017. jan. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Van egy kis ívben meghajlított lemezrugó mindkét végén. Ez biztosítja, hogy ne tudjon leugrani. Egy vékony lapos csavarhúzóval középen alányúlsz a rugónak és kicsit kiemeled a helyéről (nem feltétlenül kell kipattintani teljesen, de az is jó módszer) és ekkor már kézzel simán lepattintható a gömbről a teló. Visszafelé a rugólemezzel együtt egyszerűen rányomod a gömbre, ellenőrzöd a tartását és kész.
2017. jan. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!