Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lányként érdekel a kérdés....

Lányként érdekel a kérdés. Szóval?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta szeretem az autóversenyzést, leginkább az F1 érdekel. Egy ideje a gyönyörű szuper autókat is figyelem.

Nézegetek különböző videókat, mint pl. hogy a havon repesztenek több milliós ($) autókkal. A kérdésem az lenne, hogy ezeket a drága gépeket is pont olyan könnyű falhoz csapni, mint az 'átlagos' autókat? Tudom én, hogy tesztpilóták vezetik, autóversenyzők is akár, de ha kigurulnak vele a hóra, jégre az átlagemberek, ugyanolyan eséllyel összetörik, mint bármelyik más autót?


2017. jan. 29. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket még könnyebb. 500 lóerő szétszalad a nagyképű paraszt mire rájön h mégsem tud annyira vezetni mint ahogy gondolta már késő.
2017. jan. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fugg attol, hogy milyen szinten avatkozik bele az elektronika, ha mindent kikapcsolnak, akkor eleg nehez iranyitani egy olyan autot aminel ha rarug az ember a gazra egybol porog, szoval ilyen esetben egy gyakorlatlan sofornek igen, konnyu falhoz csapni.
2017. jan. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnos a drága autó is ugyanúgy törik, mint az olcsó. Ha a vezető feltekeri a szalagkorlátra, az is lenullázódik. Nagy probléma ez a sportkocsik gyártóinál: a vevő meg tudja fizetni a versenygépekhez közeli menetteljesítményeket, a 300 km/h fölötti végsebességet, a 3 másodperc körüli 0-100-as gyorsulást, az 1 g fölötti keresztgyorsulást, de azt semmi sem garantálja, hogy ennyi pénzzel vezetni is tud. Ezért kell a sportkocsikat is ABS-szel, ESP-vel és egyéb "őrangyalokkal" felszerelni, mert különben gyorsan fogynának a vevők. Csak ezeknél többféle hangolást kell lehetővé tenni, mert míg Átlagos Jóska az 1.4-es családi autóval nem nagyon akar veretni és nem zavarja a teljesen hülyebiztos ESP, addig Kőgazdag Miska néha azért csak megmutatná a pirosnál az R8-assal, hogy mire hagyott ott 40 milliót a szalonban. Úgyhogy itt olyan ESP-t kell használni, ami engedi a "rosszalkodást", de időben összeszedi az autót, még mielőtt sikerülne falhoz csapni.

A könnyített, egzotikus anyagokból épülő sportkocsik ugyanis elég csúnyán tudnak törni és sokszor a javításuk is nehezebb, mint az egyszerűbb autóknak. Egy CFRP utascellát például nem tud akármelyik sarki karosszérialakatos helyre húzatni és meghegeszteni, ha nekitámasztják az autót a villanyoszlopnak.

2017. jan. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az előbb néztem egy videót, amiben egy Bugatti Chrion hasított a havon. Gyönyörű autó, szerintem. Erről jutott eszembe a kérdés.

Amúgy igen, a pénz még nem ad vezetési tehetséget is az autó mellé.

2017. jan. 29. 18:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Az ilyen promóvideóknál mindig profi sofőrök ülnek a volán mögött, jó alaposan megtervezik a mutatványokat - és még így is van, hogy nem jön össze elsőre a dolog.
2017. jan. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, írtam is a kérdésemben. Necces lehet ha törik a gép.
2017. jan. 29. 19:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért megfelelő mennyiségű pénz birtokában simán lehet lehetőséget csinálni a kigyakorolására... :)


Azokon is csak gumiabroncsok vannak, ha jég vagy letaposott hó van alattuk, akkor ugyanúgy el tudják veszíteni a tapadást. Onnan meg a lendület viszi a fizika szabályainak megfelelő irányba, aztán ha van akadály, akkor elakad azon és repül a kerék, a lengőkar, a lökhárító meg az egyebek szanaszét a környéken.


Mondjuk a szöges gumi sokat segít, nem véletlenül van pl. Finnország északi részén mindenkinek. Egyszer voltam ott 3 hetet (sok éve, cserediákként), még a lakóautón is szöges gumik voltak, az utakat csak letaposták és úgy közlekedtek akár 80 km/h-val is.

2017. jan. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezeket a legkönnyebb összetörni, szokták is őket.
2017. jan. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!