Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elképzelhető, hogy PCOS miatt...

Elképzelhető, hogy PCOS miatt nem érdekel és félek a szextől 24 éves lányként?

Figyelt kérdés
Nem hogy nem vagyok kéjenc, de talán frigid/aszexuális vagyok. 13,5 évesen jött meg, de már korábban erősen szőrös voltam. Karom és combom is tiszta szőr volt mindig, lábszáram gyakorlatilag teljesen be van nőve szőrrel. Egy éve kb, pár csókolózás után (első alkalmak) pedig megjelentek az erős szállak az államom is, a vajú szám is mintha erősödne. Azóta a vérzés kevesebb lett, pár hónapja meg akár egy hetet is késik, azelőtt aránylag rendszeres volt, szinte mindig 27-29 napos. Közbe semmilyen érintkezésem férfival nincs, a frigidségem miatt nem tartott tovább pár együtt alvós esténél a dolog, szűz vagyok még. Tudom, ez lehet alkati dolog is, de egyre jobban zavar, hogy lassan már kimenni sem fogok a házból mert nem győzök annyit szőrteleníteni, és a férfiaktól is félek, hogy a szex kell nekik. Szeretnék kapcsolatot, intimitást is, de a dugástól borzadok. 24L

2015. máj. 11. 17:17
 1/9 A kérdező kommentje:
"megjelentek az erős szálak az államom is, a bajuszom is mintha erősödne.
2015. máj. 11. 17:22
 2/9 anonim ***** válasza:
És még nem jutott eszedbe orvoshoz menni ezzel? Mert ezt már akkor meg kellett volna tenni mikor durván szőrösödni kezdtél.
2015. máj. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Voltam nőgyógyásznál novemberben, mert attól paráztam, gond van a nemi szervekkel, meg hogy baj-e, hogy ilyen korban nem kívánom a testiséget, nem érdekelnek úgy a fiúk. De semmi komoly panaszom, fájdalmam nem volt, és rendszeres is volt. Hajnyíróval rövidre vágtam a szőrt, ne legyek mégis olyan ocsmány. A doki nyugtatott, hogy minden rendben van, csak kintről tudta megnézni, meg ultrahanggal. Én éreztem szarul magam, h nagylétemre ilyen szégyenlős vagyok, és szinte el is sírtam magam. A szőr dolgot már nem is mertem mondani, annyi olyan dolog után, ami fölösleges para volt. Szerinte nem gond, hogy nem vonzódom a fiúkhoz, ha olyan környezetben nőttem fel, szól nem erről beszéltek, akkor normális.
2015. máj. 11. 17:49
 4/9 anonim válasza:
lázeres szörtelenités:)
2015. máj. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem nőgyógyászhoz kellett volna menned elsősorban, hanem az endokrinológiára, már vagy 7-8 évvel ezelőtt.
2015. jún. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azóta voltál orvosnál? :) Szőrtelenítésre pedig cukorgyanta. Egész testen használható, én néhol szinte egyáltalán nem fáj. :)
2015. aug. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Voltam endokrinológián is, de a pajzsmirigyet vizsgálták csak ki. (picit meg van nagyobbodva amúgy, de a hormonszintek jók.) Említettem a szőr dolgot az állon, meg hogy mindenhol az vagyok mindig óta, s az orvos azt mondta, amíg rendszeres a ciklus, addig ne törődjek vele, mert normális, hogy ha fizikai erővel kihúzigálom, újranő... :( Ha nagyon akarnék pénzt költeni, akkor felírt vagy 3 hormont, amit önköltségen kivizsgálhatnék, ha annyira zavarna. Szóval nem lettem okosabb.

Lehet kipróbálom a fogyóholdas módszert, hogy csak akkor húzigálok amikor fogyó hold van, elvileg akkor egyre lassabban nő vissza. Végülis nem olyan vész azt kibírni.

A baj az, hogy macerás elkészíteni a cukorgyantát... na meg visszérhajlamos vagyok, van pár vékony erem a bőr felszíne alatt, s a gyantázás nem tesz jót neki. :(

2015. aug. 20. 22:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor lehet hogy csak genetika. Én is elég szőrös vagyok mindenhol. :( A cukorgyantát meg nem muszáj otthon csinálnod, többet ér ha megveszed, nem pazarolsz egy csomó cukrot mire sikerül eltalálni az állagát. Ez egy elég jó gyanta, nézd meg: [link]
2015. aug. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy azóta megoldódott a problémád de... Én PCOS vagyok, volt, h két évig nem jött meg, és a nődoki ahelyett, h megvizsgált volna, azt mondta, hogy örüljek neki, hogy nincs meg, egy gonddal kevesebb.

Nekem a MensMentisben diagnosztizálták, kb. azután, hogy egy csomó pénzt fizettem arra évekig, hogy megtudjam, mi a bajom. Ha nem volt rendes vérvizsgálat honnan tudod, hogy PCOS vagy? És a PCOS felismeréséhez hat hormon kell, és vércukorszint mérés.

Nekem nincs extrém szőrösödésem, kivéve a combom és a bikinivonalam talán jobban mint az átlag, de azt gyantáztatom. Meg a hasamon is előfordul ott, ahol a zsírpárnácskák jönni szoktak. Ha nagyon szigorú diétát csinálok és hozzá sokat mozgok, akkor nincs ott, bár a zsírpárna a betegségből adódóan akkor is ott marad. Csak arányaiban lesz kisebb az egész testemhez képest viszont u.olyan nagy, khas marad.

Amugy simán lehet, hogy magától a szőrösődéstől félsz annyira a szextől és a megnyílástól és ez annak a következménye. De mivel a PCOS egy ezerarcú boszorkány, szerintem ez is belefér. Vannak, akiknek pl. nincs pattanásuk. Nekem 9 éves korom óta van még mindig (33 vagyok), egy barátnőm PCOS-os és neki soha nem voltak.

Nekem a hormonszintjeim benne vannak az átlagos értékben. Emiatt nézett mindenki hülyének. de aztán a Mensmentisben felvilágosítottak róla, hogy a tesztoszteronom szintje a női hormonokhoz képest nagy. Hiába van benne az elfogadható értékben, a hormonok aránya fordítottan arányos volt. Szóval nem könnyú.

2015. okt. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!