Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » üdv. Lene peugeot 406.1.6...

Tyson003 kérdése:

üdv. Lene peugeot 406.1.6 benzin nem indul. Nem kap benzint a motor. Ujj benzinszivatyut kapot. Most elmegy a motorig a benzin? De a hengerekbe nem! A tank féligvan. Ha valami tippet tudtok leirnátok. Köszi elöre

Figyelt kérdés

2017. jan. 28. 11:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Szeretem az ilyen hibadiagnosztikát. Valamit cserélünk és ha nem jó, akkor mást is kell cserélni.

Mekkora a benzinnyomás? Tud is annyit a szivattyú, amennyit kell neki vagy csak nagyjából elküldi a befecskendezőig a lét, az meg becsepeg, ha épp tud? Működik-e a befecskendező? Egyáltalán átjárható-e a befecskendezőfej vagy már annyira ráégett a mocsok, hogy sehogy nem megy át rajta a benzin? Ha működik, jól vezérli-e az ECU? Mennyi benzint nyom be? Ha jó a befecskendezés, milyen a gyújtás? Van egyáltalán szikra? Ha van, mikor? Időben vagy fél fordulattal arrébb?

Általánosságban elmondható, hogy ha elegendő a benzin mennyisége és jókor van szikra, valami életjelet már ad a motor. Hacsak nem sikerült a nagy szerelés közben a vezérlést arrébb pakolni vagy egyéb más galádságot elkövetni. De azt hiszem, üzemanyagszivattyú cseréjéhez nem feltétlenül szükséges teljesen szétborítani a motort - igaz, én nem YouTube-videóról szoktam szerelni, nem tudom, ott hogy mutatják.

2017. jan. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
szerelönél volt a kocsi bemérték a régi szivatyut 1 bár nyomás volt. és az kevés. let bele véve uj szivatyu de mégsem indul
2017. jan. 28. 12:03
 3/3 A kérdező kommentje:
valahol a benzin elakad. mert a gyertyák csont szárazak!
2017. jan. 28. 12:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!