Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meddig nem lesz gond a főtenge...

Meddig nem lesz gond a főtengellyel? (kismotor)

Figyelt kérdés

most van szerelőnél a robogóm ... 70-es henger van benn...

Csapágy és szimmering szettet kap, olajmaghajtó szíjat,tömítéseket,tűgörgőt,meg egy új dugattyúszettet.

Jó lenne egy új főtengely is azt mondta a szerelő... de az még nem életbevágó... így meddig tudom használni úgy hogy nem lesz gond a főtengellyel??


2010. máj. 6. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:

attól függ mennyire erős az új henger, polini vagy hebo henger esetén tönkre mehet bármikor (akár egy hónap de lehet hogy soha nem megy tönkre)

DR hengernél viszont felesleges venni egy új főtengelyt.

2010. máj. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem sokáig bírja.

Vegyél egy erősített főtengelyt és ha majd tönkremegy akkor ott a gyári főtengely amit vissza tudsz tenni, addigra rájössz hogy nem érdemes tuningolni és visszasírod az 50 es hengert is.


Osztálytársam tuningolt motorját minden évben szereli, már többszáz ezret költött rá és most meg kb 100 ezerért tudná eladni tuninggal együtt mert annyira rossz állapotban van, amúgy egy olyan gyári 50es motor mint az övé 130ezer forint.

2010. máj. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Erre nem lehet hiteles választ adni, mert a tengely minőségétől és egyéb más tényezőktől függ. De az "erősített főtengely" egy nagy kamu, köbcenti tuningnál elég az illesztéseket lazítani.
2010. máj. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

helo


nem veszek most bele újat a 70-es azóta bentvan ióta vettem.... :( csak nem tudtam róla...

2010. máj. 7. 15:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!