Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes e magasnyomású dízel...

Érdemes e magasnyomású dízel autóba 2T olajat önteni tankolásnál?

Figyelt kérdés
2017. jan. 24. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Szmogriadó. Dízel. Köszi.
2017. jan. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
Igen erdemes!Dw csak ha cukrot meg homokot is töltesz utana a tankba!
2017. jan. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
11%

Hallottam már én is hogy elvileg ha ilyet öntesz bele, akkor jobba kenése a magasnyomású szivattyúnak, stb...

De azt nem tudom, hogy az EGR, katalizátor, részecskszűrő mennyire örülne neki.

A saját autómon nem mertem még kísérletezni. Nem vagyok híve annak, hogy gázolajon kívül mást is töltögessünk a tankba. Prémium gázolajat tankolok és 267.000km-rel kutya baja a motornak.


Az első válaszolónak, ha már a szmogriadót szóba hozta: 12 éves dízel autóm van, 10-es környezetvédelmi besorolással. A kollégámnak egy 3 évvel régebbi benzinese van, ami ki van tiltva, mert 4-es.

Érdekes, hogy a dízelgyűlölők szemében mégis a dízel a büdös, rákkeltő és a Földön minden rossznak az okozója. A benzines autó pedig lehet akármilyen, annak rózsaillatú gyógyhatású készítmény távozik csak a kipufogóján. Szerintük az össze dízel egyenértékű a régi koromokádó Ikarusokkal... Még szerencse, hogy a gyakorlat mást mutat.

2017. jan. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A dízel sokkal több rákkeltő anyagot bocsát ki. Ez tény, lehet vergődni, de attól még tény marad.

A modern dízelek főleg. Ha még láétszik a füst, az oké, egy öreg dízel koromrészecskéit megfogja a szervezet "szűrője". De ezeknek a modern szaroknak a nanoméretű koromrészecskéi még a sejtfalon is átjutnak.

Nem véletlen, hogy tőlünk nyugatabbra, főleg a skandináv országokban a dízel személyautók be lesznek tiltva. 2025 pedig csak elektromos autót lehet forgalomba helyezni.

Ezt a teljes dízel kitiltás várom már itthonra is, aztán hadd legyen kohónyersanyag a sok öreg olajkályhából.

2017. jan. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
20%
Ó hát persze! :D Ezek szerint mindenki hülye azért sorolták 10-es osztályba, nekem pedig vegyész végzettséggel, levegőkémiai szakértői mukakörben lövésem nincs a témáról, csak te vagy okos kedves mindent jobban tudó és lepontozó 72%-os... Ha ettől érzed magad jobban és ettől nő az egód csak nyugodtan!
2017. jan. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!