Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nincs meg az autóm törzskönyve...

Nincs meg az autóm törzskönyve. Öt éve vettem. Ha el akarom adni jó lenne a régi törzskönyv vagy mindenképp eredetvizsgáztatni kell?

Figyelt kérdés
2017. jan. 24. 07:50
 1/7 anonim ***** válasza:
11%
Mindig kell eredetvizsga, hogy a zsiráfok többet lophassanak.
2017. jan. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az eredetiség vizsgálat mindenképp kell eladásnál, a törzskönyv elvesztését pedig be kell jelentened az okmányirodában aztán kapsz újat. Ha nincs törzskönyv, vagy nem jelented az elvesztését, akkor a vevő nem tudja átiratni az autót.
2017. jan. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Es jobb minel hamarabb potolni ugyanis eleg sok idő mire.megkapod az újat mivel a regi torzskonyvet eloszor koroztetni fogjak stb stb....hetekbe fog telni mire igenyelheted az ujat,es ismet hetekbe mire kikuldik
2017. jan. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Át lehet írni tk. nélkül, de macerás. Beleírjátok az adásvételibe, hogy elveszett, akkor megköröztetik, és azt hiszem kb. két hét után át lehet írni. Viszont ehhez kell egy olyan vevő, aki megbízik benned. Jobb azért, ha nálad van, akkor a vevőt nem tántoríthatja el a hiánya.
2017. jan. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Legjobb ha igényelsz másikat. Nagyapám autóját akartuk a nevemre íratni, neki sem volt meg a törzskönyv, okmányirodába igényeltünk másikat, előzőt köröztették, és két hét múlva kezdték el csinálni a másikat amire szintén kellett várni nem keveset. Ez kb 1 éve volt, és akkor jó másfél hónap volt mire megjött az új törzskönyv és eltudtuk kezdeni az átírást. Persze mondták hogy enélkül is meglehet kezdeni, de eléggé macerás volt, mondták is, és amennyi időnk erre akkor rámenne annyi idő alatt már meg lesz a másik törzskönyv és ennyi. Igazából egyszerűbb minél előbb jelezni hogy elveszett, és igényelni másikat.
2017. jan. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

Ez nem így van. Kell egy vevő, aki megbízik benned???

A gépjárművet 15 napon bellül át kell íratni. Amég nem kőrözteted a törzskönyvet, addig nem írathatod át. Ez meg a 15 napba nem fér bele.

Csak a körözés vmi három hét a magyar közlönyben megjelenéstől számítva. Minimum egy hónap, mire meg tudod igényelni az újat...

Aztán h így is menne, h csak meg kell bíznia benned.... ő megbízik, de csinál neked pár gyorshajtást, parkolást a te kocsiddal? Mit csinálsz?

2017. jan. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Most rákerestem, én tényleg nem elég beleírni az adásvételibe. Engem ezek szerint félretájékoztattak. Azért tudtam így, mert majdnem vettem törzskönyv nélkül egy autót, és ott mondta ezt a tulaj, de ennyire nem egyszerű:

[link]

2017. jan. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!