Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv! Van egy 2004-es Toyota...

Budboy kérdése:

Üdv! Van egy 2004-es Toyota Avensis 2literes dízeles csodám. Aksi 2hete lett cserélve. OMV maxmotion van benne. -8fokig pöcre indul, ez alatt meg vagy el sem indul vagy néha-néha 1-1 robbanás van, de nem indul be. Ötlet?

Figyelt kérdés
Egy szervízes aztmondta, hogy a magasnyomású pumpával lehet valami, de az 700ropi unixon. Van valami ötlet, hogy mivel tudnám még elősegíteni hogy elinduljon?
2017. jan. 23. 07:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ha valóban a nagynyomású szivattyú a hibás, keress egy dieselrendszerek felújításával foglalkozó céget. Ilyen pl az Interdiesel kft.
2017. jan. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ha a magasnyomású lenne a hibás, akkor +30 fokban is nehezen indulna, annak mindegy, hogy hideg van vagy meleg, szerintem.

Először a szokásos dízeles problémákat kell átnézni: izzitógyertyák például. De az is lehet, hogy kopott a motor, ez a legjellemzőbb probléma, amiért a dízelek nem indulnak nagy hidegben.

2017. jan. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nemes egyszerűséggel prbóbáljátok meg betolni, ha beindul, tuti nem a szivattíú a hibás.
2017. jan. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Hogy függ a betolásos módszer össze a szivattyúval?
2017. jan. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

14-es

Ha nem jó a szivattyú, akkor betolva sem fog beindulni. De mondom, csak szerintem, nem biztos hogy így is van.

2017. jan. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,tippeket.

Szerintem elviszem valamelyik dizeles szakihoz,aztán lehet jővő tél előtt cserélek.

Azért lett dizel,mert fehérvárra jártam le,de mostmár budaörsön dolgozom,néha megyünk baranyába...lehet benzinessel jobban járnék?

2017. jan. 23. 23:00
 17/18 anonim ***** válasza:

De figyelj!

Még mindig ott tartunk, hcsak a szervizes elmondása alapján akarsz mindjárt szivattyút cserélni.

Első körben vidd el egy hozzáértő szerelőhöz! Ő tud hibatárat nézni, nyomásokat mérni diaggal indítózás közben, látja, h az- e a baj, h a szivattyú nem építi fel a minimum nyomást ahhoz, h az ecu megadja az engedélyt a befecskendezésre. Lehet szivattyú hiba is, lehet porlasztó, lehet nyomásszabályzó szelep a szivattyún, nyomásszabályozó szelep a rail csövön, de lehet egyszerű izzítás hiáy is. Nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni.

Szerelő!!! De addig, amég hidegek vannak.

2017. jan. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ja, de ne oda vidd, ahol bemondás alapján mindjárt szivattyút cseréltetnénrk! Vidd hozzáértő műhelybe, ne szfniba! És h bebizonyosodna, h diesslrendszer hiba van, ne újba gondolkozz, ne is hontottba! Újíttatni olcsóbb és tartós megoldás!

Porlasztókat pl próbapadon diesel porlasztós üzem (pl mint mondtam Interdiesel) be tud vizsgálni (máshogy nem lehet megmondani teljes bizonyossággal h jó- e) oszt lehet tovább lépni.

2017. jan. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!