Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Halogén vagy xenon reflektor?

Halogén vagy xenon reflektor?

Figyelt kérdés
Találtam egy megfelelő autót, de halogén reflektor van benne. Szerintetek várjak arra, ohgy valki meghirdet egyet xenon-nal ? A mostani xenon, még nem próbáltam halogént.

2017. jan. 21. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Csak akkor, ha gyári beépításű a xenon!

Különben bukod a műszaki vizsgát.

2017. jan. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem a denon nagyon jó tompítottban. Persze h jó mellé a fényezóró is.

De a reflrktor egy jó halogén fényszórónál erősebb. Ennek az az oka, h bixenon fényszórónál a fény vetítése van csak megváltoztatva azonos fényerővel, itt általában 35W az izzó teljesítménye mindkét esetben.

Halogénnel meg 55/60W szokott lenni az izzó teljesítménye, tehát reflektorral nem csak a vetítési képet, hanem a fény erejét is növeljük a tompítotthoz képest.

Az más kérdés, h a xenon nagyobb fényt nyújt a halogénnál, de a tompított és a reflektor között nem lesz akkora kontraszt, mint egy halogénnál.

2017. jan. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem a mostani (már 11 éve) autóm kanyarkövető bi-xenon fényszórós. (Nem az a ködlámpakapcsolgató típusa, hanem ténylegesen aktív kanyarkövetéses.)

Mikor átülök céges fiatalabb, de halogén fényszórós autókba, úgy érzem, mintha vakon vezetnék. Kb reflektorral van az az érzésem, hogy nagyjából azért látok annyit, mint a xenonnál a tompítottal. Kanyarokban pedig olyan, mintha a szemben lévő domboldalt világítaná a lámpa az út helyett.

Nyilván akinek eddig is halogénes autója volt, annak nem fog feltűnni a különbség. Aki viszont xenonból ül vissza, annak nagyon is.

A lényeg: ha van módod xenonosat venni, szerintem megéri várni ár, én azt venném.

2017. jan. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem gyári beépításű a xenon, ne vedd meg, csak ha nem él már anyukád. Ellenkező esetben nagyon sokat fog csuklani...
2017. jan. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utángyártott xenont nem csak azért nem érdemes venni, mert vakítod a másikat, hanem azért, mert semmivel sem jobb, mint a halogén. Szóval xenonból csakis gyárit, az viszont aranyat ér, főleg ha bi-xenon. Én régen gyertyafényes autókkal is tudtam vezetni éjjel, de mióta jobb autóim vannak, úgy megszoktam az isteni gyári xenont, hogy bizony rosszul vagyok, ha egy halogénesbe kell üljek.

Halogénesbe viszont lehet venni jóféle utángyártott izzókat, de azoknak az áruk is megvan. Fórumokon utána lehet nézni, hogy melyik típusba milyen erős halogén izzó ajánlott, ami a másikat sem vakítja el, de te is jól látsz vele.

2017. jan. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen a xenon projektornak sokkal szebb vetítési képe van, mint egy sima halogénesnek. Lehet megéri rá várni, bár van olyan autó ahol nagyon ritka ez (pl: golf4) és nem biztos, megéri várni 0,5-1évet hogy felbukkanjon egy olyan amiben benne van.
2017. jan. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kettő közötti félmegoldás a projektoros, emelt fényerejű halogén. Jobb a foncsorosnál, de a xenonnál nem. Ha a te kocsidba nincs gyári projektoros lámpatest, csak foncsoros, akkor még mindig megéri egy emelt fényű halogén, ha jól beállított a fényszóró.


Én is várnék a gyári xenonra egyébként vagy meggondolandó a gyári utánépítés, ha egyébként jó az autó és megoldható.

2017. jan. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!