Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A motorvezérlőre lehet irni...

A motorvezérlőre lehet irni olyan programot, hogy egy adott hűtővízhőmérséklet alatt ne engedje egy beprogramozott fordulatszám érték főlé forgatni a motort?

Figyelt kérdés
Lehet hogy bután hangzik a kérdés, vagy hülyének néztek, de halálosan komolyan gondolom. Adott egy Audi A3 1.9 TDI (1998) és míg én szépen használgatom, hidegen finoman, addig a családomból néha jár vele más is, és többször láttam már, hogy hidegen, párszáz méter megtétele után, már fütyülnek a kerekek, ahogy a csövön kifér, ez ellen szeretném ezt, hogy van e erre ilyensmi megoldás, hogy példának, 70fokos víz alatt ne engedje 1800-2000 fölé a fordulatot
2017. jan. 16. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Megoldható a dolog, a motorvezérlők képesek rá, hogy a hűtőfolyadék hőmérsékletének függvényében változtassák a leszabályzási fordulatszámot. Vannak olyan motorok, ahol ez gyári funkció: a BMW késő S54-motorjaiban az olaj hőmérsékletétől függött a leszabályzás határa.

Csak kell hozzá egy írható ECU és felszerelés, amivel írod. Apróság...

2017. jan. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
csak ez egy viszonylag "öregebb" technika. adagolós gép
2017. jan. 16. 21:01
 3/8 anonim ***** válasza:

lehet, de többe fog kerülni mint amennyit az autó ér.

ha tiéd az autó, ne add oda annak aki széthajtja, ha nem a tiéd, akkor nem a te döntésed...

2017. jan. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Cseréld le a "kocsid", rendes autók tudnak ilyet :D

Elég sok mercedes hidegen csak 4ezerig engedi és utána 6-7ezerig!

2017. jan. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Feltételezem hogy elektromos adagolós, ez esetben működhet a dolog. De szerintem egyszerűbb lenne, vagy legalább egy próbát megérne, ha beszélnél az illetőkkel, hogy ne csinálja ezt.
2017. jan. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Többe lenne a leves, mint a hús.
2017. jan. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb egy fordulatszám-sebességmérés loggert csinálni. Aztán megnézed az adatot, és pofánvágod az illetőt :)
2017. jan. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Beviz Elek ***** válasza:

Nőt és autót nem adunk kölcsön mert szétb sszák!


Lehet csúnyán fog hangzani, nagyon jóban vagyunk az öcsémmel, de elmondtam neki hogy a kocsimról le lehet kopni. Ha kell kölcsön pénz, adok egy kocsira, de az enyémhez nem kell hozzápiszkálni.


Már van sajátja, sokat foglalkozik vele és hasonlóan látja a helyzetet. Maximum egy próbakörre adná oda, de hidegen csak akkor lépj oda ha már kifizetted a koporsódat.

2017. jan. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!