Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorgenerál mennyibe kerül?

Motorgenerál mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Hello!


Első autó vásárlásán gondolkodom. Kb. 450 ezer Ft a budget, ebből olyan 250-300 ezer Ft-ért akarok venni VW Polo III-at, vagy SEAT Ibiza 6K-t 1.4-es 8 szelepes, 60 lóerős motorral.


Nyilván igyekszem a lehető legjobb állapotút kiválasztani a vásárlás során, de azért amekkora futásteljesítménnyel adják ezen az áron őket szerintem érdemes ezt is belekalkulálni a költségvetésbe.


Az érdekelne engem, hogy tételesen mire lehet számítani egy motorgenerálnál? (Gondolok itt magukra az alkatrészekre, illetve munkadíjra)



2017. jan. 15. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
150-400e ft es eselyes hogy soha nem lesz jo
2017. jan. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

ilyen értékű autóknál miféle motorgenerálról beszélsz???

ha ezeknek valamiért generálozni kéne a motorját, akkor inkább vidd el a bontóba. teljesen felesleges egy 500000-es kocsiba 150-200 ezres motorfelújítást végezni.

miért kéne egyáltalán felújítani egy motort??? régen a wareszokat, trabikat, zsigulikat kellett generálozni. a mai kocsik forgattyús mechanizmusa túléli a kocsit, amibe be van szerelve. persze ha legalább a legalapvetőbb olajcseréket betartják.

2017. jan. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazából sosem értettem pontosan miből áll egy motorgenerál, mindig az "öregektől" hallottam ezt. 40-50 ezerért már komplett motort kapni ezekhez, úgyhogy akkor teljesen felejtős.
2017. jan. 15. 21:54
 4/6 anonim ***** válasza:

inkább vigyél magaddal szerelőt, az bizonyos jelekből megnézi, milyen a motorja az autónak.

De egy benzines végül is ha elindul, megy, van ereje, nem dadog a motorja, nem rángat, ezeket Te is meg tudod állapítani, akkor az már nyerő.

És ne legyen büdös, az a jellegzetes kipufogó-gáz szagú.

És kérdezz rá szigorúan az olajfogyasztásra.

De én inkább a kasznitól tartanék, azt is nézd meg alul nagyon. Ezek amiket írtál, kissé hervadékonyak karosszériailag, bár attól függ, kitől veszed.

Lehetőleg valami idősebb palitól, nőtől, fiataltól nehogy vegyél autót, az szétszedett rajta már mindent, avval játszott reggeltől estig. Tisztelet a kivételnek.

2017. jan. 16. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
F Astra dízel komplett generál 250.000 Ft. volt. Ebbe nincs benne az adagoló felújítás.
2017. jan. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak ne fos dízelt vegyél, és akkor nem kell annyira sokat költened mint a benzinesre, hiába jól néz ki kivül belül, de a motorba nem látsz.
2017. febr. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!