Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak Ford Focus 1.6...

Első autónak Ford Focus 1.6 TDCi DPF (110LE) megfelel-e, vélemények?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy 2008-as Ford Focust, 1.6-os dizel motorral, amiben már van részecskeszűrő (110 lóerős változat). A km óra állása 250ezer, viszont végig márkaszervízbe hordták. Mennyire érdemes ilyen modellt venni, és mikre kell figyelni a vételnél? (Természetesen úgy tervezem, hogy elviszem szervizbe átnézetni vásárlás előtt, csak kíváncsi vagyok a véleményekre.)

Előre is köszönöm!



2017. jan. 5. 20:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

#10 Hosszú utakra ugyan miért nem való egy 1.6-os dízel?


Nálunk a cégnél vagy egy 90lovas 1.6hdi peugeot partner szegénynek már a váltója majd szétesik így 300e km felett, de a motorban még komoly javítások nem voltak viszont taposva van a bele rendesen.

2017. jan. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
nekem egy 2011-es, focus 1.6 tdci-m van, szinten DPF-fel, szinten 110 LE es tokeletesen meg vagyok vele elegedve. Nem egy izomgep, de nagyon jo a fogyasztasa, amiota megvettem (tavaly julius) nem kellett meg hozzanyulni sem. Gond nelkul szepen fut, igaz vigyazok is ra, nem gyilkolom. nyaron 4.8 literrel eljarok, most a hidegben is 5.3-5.5 litert eszik csak. most lesz benne 160ezer km, tavasszal viszem majd csak szervizeltetni, szurok es olajcsere stb..stb.. En egyenlore nem tudok rola rosszat mondani.
2017. jan. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nekem 2007 novemberi focusom van szintén 1.6 tdci es dpf.3 honapja van meg szintén elso auto.Eddig meg vagyok benne elégedve.Nekem 218 ezer km vam benne.Eddig 1 hibaja volt az pedig a generator.Arra figyelj hogy minoségi olajat rakj bele es 1t km-ént cseréld.
2017. jan. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
*15 ezer
2017. jan. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 cselez ***** válasza:
Pontosan! Nem kell megtartani a gyárilag előírt olajcsere ciklust, 15e-km-ként csere és meghálálja a motor. Egy 1.6 benzines a nyomába sem érhet forgatónyomaték szempontjából. A kerekeket pedig a nyomaték tekeri.....Sokra nem megyek vele, ha 5000-es fordulaton lead 100 Le-t általában az ember nem úgy vezet.
2017. jan. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Sokra nem megyek vele, ha 5000-es fordulaton lead 100 Le-t általában az ember nem úgy vezet."


Az nem a szívómotor hibája,hogy a gazdája nem tudja úgy használni,ahogy kell.

Ha valaminek 5 ezren van a nyomatékcsúcsa,meg 7 ezren a teljesítménycsúcs,akkor odáig forgatom.


Ennyi erővel lehetne mondani a dízelre hogy hááá az 5 ezer fölé nem pörög,6 ezer alatt meg nem élet az élet.

Ez is pont ennyire objektív.

2017. jan. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 cselez ***** válasza:

Tehát addig pörgeted a városban az autódat amíg le nem adja a max teljesítményt? Érdekesen használod....

Én arra gondolok, hogy egy átlag ember városi vezetés közben általában nem 5000-es fordulatnál vált. Minek is tenné, hiszen nincs szükség ilyen gyorsításokra. Tehát a dízel ford. tartománya közelebb áll az általában használt tartományhoz, ami tapasztalatom szerint 1500-3000 között van.

2017. jan. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ha nem akarok sietni,akkor meg minek is használnám max teljesítményen?

Ha meg sietek,akkor igen,gond nélkül elhúzom 5 ezerig ha meleg a motor,miért ne tenném,nem üvölt meg semmi.


A dízelnél se padlógázon mész városba,így ott is csak a töredékét kapod az elkérhető maximum nyomatéknak.

Mert gondolom nem padlózod minden fokozatban.

2017. jan. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 cselez ***** válasza:
Persze és tulajdonképpen mindenben egyetértünk csak én arra próbáltam rávilágítani (lehet, hogy rosszul) hogy a dízelt annyiban könnyebb vezetni, hogy ha hirtelen nagyobb gyorsítás kell, akkor nem kell visszakapcsolgatni, vagy legalább is nem olyan gyakran. Persze a turbo lyuk miatt ez sem teljesen igaz, de valahogy mégis nekem kezesebbnek tűnnek.
2017. jan. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!