Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell rávillogni a másikra...

Hogy kell rávillogni a másikra este? Meg nappal is? Ha elakarom engedni. Távolságival?

Figyelt kérdés
2010. máj. 3. 20:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha lemondasz az elsőbbségedről egyértelmű kézmozdulattal kell jelezni,nem a reflektorral, mert az félreértésekhez vezethet. Villogtatás hivatalosan = "Vigyázz! Jövök!"

Amúgy az indexkar magad felé való húzásával lehet villogtatni a reflektort. (fénykürt)

2010. máj. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nappal a kezeddel mutasd neki, hogy mehet, de ezt este nem feltétlenül fogja látni...
2010. máj. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
47%
legelső elég hülyeséget írt. a "vigyázz jövök" Görögországban van meg egyéb helyeken, Magyarországon a villogás az elengedés jele. senki nem veszi észre a kézmozdulatot, többnyire villognak az emberek ha elenged
2010. máj. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nálam a villantás "vigyázz, sün!"-t jelent elsődlegesen. úgylátom mindenkinek mást. az elengedést is lehet villantással jelezni. akinek van egy kicsi esze lejön neki hogy mit akarsz :)
2010. máj. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%! Mióta van jogosítványod? Tényleg magyarországo egyesek elengedésnek veszik a villogtatást, aláírom. A kresz szerint azonban még mást jelent.
2010. máj. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1. a kresz szerint mást jelent, de akárkinek csináltam, megértette, és akárki csinálta nekem, megértettem, nem volt baleste.

2. ilyen helyzetkben áll az autó, véletlenül se jelent rendőrt, azt akor jelenti ha mennek egymással szemben, ellentétes úton, és szembejövőnek, aki halad....legalbb 40 el, nem áll várva, hogy mitévő legyen, annak jele...

2010. máj. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És igen, a reflektorral, magad felé húzod, hogy csak egy pillantra világítson.
2010. máj. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ja és vigyázz jövök akkor van, ha mennek autópályán, és sávot akarnak váltani h ne induljon el előtte lévő....meg ilyenek...h jöjöjn lassabban szemben jövő, mert előz....közelekdve más a jelentése
2010. máj. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen,arra voltam kiváncsi,hogy ha magam felé huzom a kart akkor tudom hogy csak ugy pillant egyet,hogy az-e .. de akkor igen :)
2010. máj. 4. 09:37
 10/10 anonim ***** válasza:
igen a vigyázz jövököt autópályán érdemes amikor az ügyetlen sofőr bevágódik szabálytalanul,aztán még 120al megy utána...
2010. máj. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!