Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motort vennék, segítség!...

Motort vennék, segítség! Miért van az, hogy a 125öst is lehet 50esként használni?

Figyelt kérdés

Nézelődtem,50esre van jogsim,de "gyorsasági gépekkel szemezek".Yamaha dt 80 és Yamaha Tzr amit néztem(ez a gép 125ös)és nagyon tetszik,de nemértem, hogy miért irják azt rá: "forgalombol kivont,én 50esként használom"

Ez lenne az egyik,a másik hogy ilyen 50-125ös kategoriába ami 50es papirral van, ki mit ajánlana?

Lényeg az olcso alkatrész,megbizhatoság.


2010. máj. 2. 17:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azért lehet a 125-ösöket is 50-esként használni, mert külsőleg nehéz őket megkülönböztetni: a 125-ösök is kicsik, virsligumikon gurulnak és gyakran a motorblokkon sem látszik lényeges különbség. Így aztán - amíg csak le nem mérik a hengerűrtartalmat - nehéz megmondani, hogy az adott motor 50-es vagy 125-ös. A segédmotoros kerékpárként történő használat pedig rengeteg előnnyel jár: nem kell rá adót fizetni, olcsóbb a biztosítás, nem kell műszakira vinni... No, ezért oldják meg sokan így a problémát (ha nem derült volna ki: törvényellenesen).
2010. máj. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Bizony ám, törvényellenes a dolog, és igen nagy problémád lehet belőle, ha beviszik bevizsgáltatni a motort. De előfordult haverommal, hogy megállították (CBR 125)rendőr ránézétt, és egyből levágta, hogy nem 50-es motor, be se kellett vinni. Csak a szerencsén múlott, hogy nem lett semmi végülis belőle.


Mellesleg én is Tzr és DT között filózok most. Találtam pár szép gépet, egész elfogadható áron. Csak elötte el kell adnom a robogóm:)

Üdv!

2010. máj. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

szerintem butaság 50-es gyorsaságit venni. egy ideig énis szemezgettem, de nem bántam meg hogy nem vettem, az okai:


műszaki okok: túl nagy fordulatszámon pörög a motor, ezért az élettartama nem jó

gazdasági: 1 milla újonnan egy rs50 vagy tzr50, ennyiért már egy jóval nagyobbat kapsz használtan

esztétikai: úgy visít mint egy disznó. 50-60-al mész városban, és röhögnek rajtad az autókból hogy mit szenvedsz. Mentem haver motorjával, autó 50nel ment, udvariasan félrehúzódott és intett hogy menjek.. úgy vánszorogtam csak mellette, a végén már kezdett ideges lenni hogy szórakozom, közbe nem :P


125-öst 50-esként használni lehet, csak nem szabad.

2010. máj. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Valamelyik arc,aki el akarja adni, azt irta ki hogy 50es papirral elado,ez mit takar? átakar vkit b*szni?: (
2010. máj. 2. 18:56
 5/11 anonim ***** válasza:

azért használják 50-ként a 125-ös motort egyesek mert a blokkról nehéz megmondani hogy az 50-es e,de azért ha a rendőr nem hülye levegája.

olyan nincs, hogy 50-es papírokkal ez nagy HÜLYESÉG az max annyit jelent, hogy bele írod az adás-vételibe hogy 50 ccm, de ez már okirat hamisítás. én is így használtam egy darabig a 125-ös motoromat hogy 50-ként, de inkább eladtam, nem éri meg a kockázatot ha beviszik bevizsgálásra és lebuksz + okirat hamisítás még börtönbe is kerülhetsz! nem éri meg inkább rakd le a jogsit és nem kell mindig azon stresszelned, hogy csak rendőr ne legyen, én is így voltam vele, de rájöttem hogy ez így nem jó, amennyire megbüntetnek már lerakhatod a jogsit stb stb. :)

2010. máj. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
levegája = levágja (hogy 125-ös) :)
2010. máj. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
megint az utcsó vok, amúgy ennyi erővel 300 ccm-est is használhatsz, hogy bele írod az adás-vételibe hogy 50 ccm, de azt már a hülye sem veszi be :D
2010. máj. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is így járkálok a 80-as DT-mel, eddig nem bántottak a rendőrök. (4000 km alatt.) Az enyém is eladó épp, ha gondoljátok megnézhetitek. Hirdető oldalakon fent van Yamaha DT 80 Lc2 néven 195 ezer Ft irányárral.
2010. máj. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ne vegyél 125-öset 50-es papirokkal mert megütöd a bokád esetleges balesetnél! Sőt ha a rendőr köcsög akkor az alvázszám alapján kideriti egyből.
2010. máj. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

balesetnél para, viszont DT80-at szerintem simán bevállalhatod. Azt könnyebben elhiszik a rendőrök hogy 50-es.


Én Simsonom pl 70 köbcentis és a megengedett sebességhatár kétszeresével (90 km/h) simán halad és még sosem volt belőle gond, mivel a rendőrök 50-esnek hiszik

2010. máj. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!