Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Meriva 1.4 -es 100...

Opel Meriva 1.4 -es 100 lóerős benzines motorral, vagy Skoda Rapid 1.2 ~90 lóerős motorral?

Figyelt kérdés
Mindkét autó vadi új, az ár nem számít. Opelt próbáltam, annyira nem egy gépállat, viszont elgurul és tágasnak is mondható. Skodát sosem próbáltam, viszont valamivel "prémiumabbnak" gondolom a Skodát az Opelnél (bár ez a Meriva egész jó/dizájnos belülről, a külseje a Skodának tetszik jobban). Menettulajdonságát tekintve nem lenne rosszabb az a 10 lóerő különbség? Mennyire bírja cipelni azt a nagyobb kasztnit az 1.2 -es?
2016. dec. 15. 09:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha a Skoda turbóval tudja azt a 90 lóerőt akkor az jobb a mindennapokban. Ilyen Meriva kategóriájú "kisbuszoknak" én nem sok értelmét látom, mert az alapterületük nem nagyobb mint a normál autóknak, felfelé meg annyira nem lehet jól kihasználni a teret. Azon kívül az az 1.4-es szívó motor pedig igen harmatos a relatíve nehéz kasztnihoz és nagyobb a légellenállása, ami nagyobb fogyasztással jár.
2016. dec. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

egyértelmű, hogy a nyugodtabb 1.4 100 lovas szívó..


a prémium ebben az esetben hunyorogva sem tűnik fel...


opel meriva. nem tudod széthajtani.

2016. dec. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szerintem sincs sok értelme. Számomra pedig fontosabb a fogyasztás (a Skoda meg kevesebbet is eszik egy literrel), ráadásul még fürgébb is, ahogyan olvasom a tesztekben. Egy Skoda pedig prémiumabb márkának tekinthető az Opelhez képest. Köszönöm az eddigi válaszokat, mindenkinek megy a zöld kéz :)
2016. dec. 15. 13:52
 4/13 anonim ***** válasza:

" Skoda pedig prémiumabb márkának tekinthető az Opelhez "


Meg kell hagyni, a VW-nél értenek az agymosáshoz...

2016. dec. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Skoda Rapid 1,2 mint prémiumautó?? Nagy a baj ebben az országban...

(semmi bajom azzal a kocsival, de prémium soha nem is volt, meg nem is lesz).

2016. dec. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Egy szóval sem mondtam, hogy prémiumautó lenne a Rapid. Azt mondtam, hogy prémiumabb, azaz minőségibbnek tartom a VW konszern Skodáját az Opelnél. :)
2016. dec. 16. 15:03
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha új autó akkor gondolom sokáig tervezed megtartani.

Sejtésem szerint város lesz a legfőbb használati terület mivel kis motoros autót nézegetsz.

Tehát a Skodában ott van a kettős tömegű lendkerék és a turbó, ezek az alkatrészek nem igazán szeretik a sok városi használatot és rohadt drága dolgok.

Ellenben az Opel szívómotoros tehát semmi extra dolog nincs benne. A motor kb. G Astra szinten van technikailag.

A tesztekben azt írják a Skoda motorjára hogy alul gyenge azaz amíg a turbó nem kapcsol be addig egy 1.2-es szívómotor szintjén van, tehát a Skodát pörgetni kell hogy menjen amitől sokat fog fogyasztani.

A Skoda Rapid egy olcsó autó ami meg is látszik rajta, az Opel meg tűrhető.

Szóval én a megbízhatóbb Opelt venném és sok 1000 km-t raknék bele gond nélkül.

Ja és ajánlott a gyár által megadott 25-30.000 km-es periódus helyett 15.000 km-ként cserélni az olajat.

2016. dec. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod. :)


Igazából nem én vásárlom és nem is nekem kell fenntartani, csak választhatok a kettő autó közül. A Skodára esett a választás. Városon kívűl autópályán is lesz nyűzve, s én összességében örülök az alacsonyabb fogyasztásnak. Továbbá, sokkal dögösebben néz ki a Skoda, az Opel elég ronda :D


Valaki próbált már ilyen Skodát?

2016. dec. 19. 16:33
 9/13 anonim ***** válasza:
7: Na most hidalsz le! Szívó 1,4-es autóm van, még túl sok szelep sincs benne (8) de ennek ellenére van benne kettős tömegű... Szóval nehéz ám itt okosnak lenni.
2016. dec. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9-es, az meg milyen gép? 6 sebességes?

Enyém 2,0 szívó benzin, 5 sebesség, 15 éves, de van benne 2T lendkerék, mert "luxus"(volt újan).

2016. dec. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!