Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A plexi csak a sofőrnek jó...

A plexi csak a sofőrnek jó vagy a motornak is?

Figyelt kérdés
Csökken a légellenállás?
2010. máj. 2. 08:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Hm, egy gyorsan mozgó valamire teszel egy függőleges irányú falat. Szerintem nő a légellenállás....
2010. máj. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ez a plexitől függ, meg a motor kialakításától, lehet éppenséggel légellenállás szempontjából kedvező is, meg hátrányos is.
2010. máj. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az első teljesen félreértette.


Az idom, amire a plexit szeretném kb. 45°-os szögben áll. Én ugye elég nagy légellenállás vagyok, mivel egyesen ülök. A kérdésem az lenne, hogy ha egy szintén kb. 45°-ban álló plexit szerelnék az idomra akkor kevesebb szél jutna-e rám és így kisebb légellenállást jelentenék, de, hogy egyértelmű legyen:


EZ: [link]


ÉS


EZ: [link]


között van-e érdemi különbség?

2010. máj. 2. 09:48
 4/10 anonim ***** válasza:

ne tegyél rá. nem sokat használ és még idiótán is néz ki

egyébként grat a motorodhoz.

2010. máj. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jó jó, csak ha van egy kis szél alig bírok megmaradni.
2010. máj. 2. 14:24
 6/10 anonim válasza:
nyugodtan rakjál a motorodra pletyit! egyáltalán nem néz ki hülyén tőle (bár attól függ hogy milyen a pletyi, de rengeteg típus közül lehet választani szerencsére) nagyon praktikus mert nem fáradsz el olyan könnyen hosszú úton, nem rángatja a tested a szél, nem zúg a füled egy óra utazás után! a fogyasztásod fog kicsit feljebb menni de ne literekbe gondolkodj, hanem decikbe! és megéri szerintem!! Szóval én merem ajánlani neked! Széles utat!
2010. máj. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szóval azt mondod, hogy nehezebben fog menni? A megnőtt fogyasztás miatt kérdem.
2010. máj. 2. 20:28
 8/10 anonim válasza:
dehogyis! Ez tiszta fizika! ezért nem akarok butaságokat beszélni de a sebességed igazából csökkenni nagymértékben nem fog, a gyorsulásod visszaesése sem fog úgy csökkenni hogy észrevennéd! Egyedül a fogyasztás fog kicsivel nőni de az sem lesz hatalmas változás, sőt, és jobban fogod magad érezni motorozás közben mert nem fogsz annyira kifáradni egy nagyobb út során! Nekem suzuki dr750Big-em van és nekem is van elől kis pletyim! Rengeteget jelent! Higgy nekem! És egyáltalán nem lesz csúnya tőle a motor!!
2010. máj. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Csúnyának szerintem se csúnya és szélvédelem szempontjából szerintem is kényelmes, Suzuki GS 500 nakedet-at és Honda CB 500-at összehasonlítva. Már csak az a kérdés, hogy erre az idomra hogy tegyem fel. Nem akarom elrontani.
2010. máj. 2. 21:05
 10/10 anonim válasza:
segítséget kérhetsz a sportmotor.hu oldalon is a suzuki dr fórumon! én is ott intézem az ilyen dolgaimat! Nagyon segítőkészek! Ha jól láttam akkor neked dr 650 vagy 600 van? mert ahhoz úgy tudom van gyárilag olyan fejidom ami pletyis! akkor meg elég egyszerű és még farigcsálnod sem kell! csak veszel pár ezer forintért egy olyat hozzá és ha meguntad akkor meg leveszed! sok sikert hozzá!:)
2010. máj. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!