Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akkumulátor vásárlásnál lehet...

Akkumulátor vásárlásnál lehet kisebb az előző aksiénál az indítóáram?

Figyelt kérdés

Szeretnék rendelni egy akkumulátort. Nem tudom gyárilag mekkora minimum indítóáram kell az autónak. Ha esetleg kisebb lenne az indítóáram mint az előző aksié, az gond? A mostanit még az előző tulaj vette bele, nem tudom hogy az nagyobb e a gyárinál.

Egyébkén egy 1.4es 93-as benzines Fiat Tiporól van szó, az is segítene ha valaki megmondaná ehhez a típushoz mekkora indítóáramú kell.



2016. dec. 8. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Veszel bele egy 55 Ah akksit vagy ha belefér eggyel nagyobbat és jó lesz.
2016. dec. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A szakirodalmam szerint 60 Ah-s akku kell bele és az indításkor fellépő legnagyobb áramigény 108-132A.
2016. dec. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Akkor ami a rendelős oldalakon van hogy ennyi meg ennyi indítóáram, az úgy különösen nem számít? Csak a Ah?


Ami most benne van az jobbos 12V 54Ah 540EN - Na én ezt a "EN" számot nem értem, ez lehet e kisebb? Vagy rosszul gondolom hogy ez az EN az indítóáramot takarja?


Pl ez jó lenne?: [link]


450A jó lesz ha eddig ez az 540es volt?


Bocs, de nagyon nem értek hozzá, úgyhogy köszi a segítséget.

2016. dec. 8. 11:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Jó lesz bele, nyugodtan vedd meg.
2016. dec. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Oké. Nagyon szépen köszönöm.
2016. dec. 8. 12:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Jó lesz.
2016. dec. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyébként az EN szám az a hidegindító áram.

Úgy mérik, hogy egy napra lehűtik -18 fokra a teljesen feltöltött akksit és utána az adott áramerősséggel terhelik (esetedben 540 amper), ekkor 60 s alatt nem eshet 8,4 V alá a feszültsége.

Ehhez a motorhoz elég lesz a 450A-es is.

2016. dec. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!