Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 130-140-től ráz a kormány az...

130-140-től ráz a kormány az autóban. Tegnap volt gumicsere, rosszul centírozták ki?

Figyelt kérdés

Tegnap lettek felrakva zsír új téligumik. Nagyon fa sza minden. Csak 130-tól remeg a kormány. Előző gumikkal nem remegett. Rosszul centírozhatták ki a gumisok?


Menjek vissza szólni vagy még menjek pár kmt inkább hátha csak a guminak kell kicsit bejáródni?


2016. dec. 2. 06:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%
Ez rosszul van centírozva.
2016. dec. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%
Rosszul centRírozták.
2016. dec. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
32%

Képzavar. NEM CENTÍROZÁS!!

Centírozni a küllős felnit lehet (pl kerékpárok). Ilyenkor a küllő feszességének a változtatásával precizíósan állítod a felnit.

Az autó kerekeit azt max KIEGYENSÚLYOZNI lehet. Ezért rakják rá az ólom súlyokat. Mivel itt grammokról beszélünk, lehet felszedtél egy nagyobb kavicsot (de ez kevéssé valószínű), vagy saras a felni belseje. De legjobb, ha visszaviszed a gumishoz, és mondod, hogy ráz.

Alapból a zsír új felni/gumi kombinációt is ki kell egyensúlyozni, mert pl a szelep miatt se kiegyensúlyozott alapból egy kerék.

A guminak nem is bejáródnia kell, inkább helyezkedik kicsit a felnin felrakás után. Ezzel eltolódhat az az egyensúly, amit amúgy jól beállítottak a gumisnál. Menj vissza vele, és egyensúlyoztasd ki újra.

Ja, igen. Autó felnijét "centírozni" max nagykalapáccsal lehet, de azt semmiképpen se nevezném precíziós műveletnek. :)

2016. dec. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
A kiegyensúlyozás és a centRírozás ugyanaz. A kerék tömegközéppontját (ezért centrírozás és nem centírozás, a német zentrieren-ből) a forgástengelyhez kell állítani. Küllős keréknél küllő állítással, lemezfelni, alufelninél fémsúlyokkal való kiegyensúlyozással.
2016. dec. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
ezt a verziót sem hallottam még, de elfogadom. Minket a suliban mindig lab@$ztak a futóműves gyakorlaton, ha nem kiegyensúlyozásnak hívtuk. "Mi a lóf@$z ez maga szerint, bicikli? Na tegye fel azt a sz@rt a gépre, forrgassa meg, oszt egyensúlyozza ki". Kb így nézett ki a dolog :)
2016. dec. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes, hogy csak ilyen nagy sebességnél ráz, általában ha rosszul van centrírozva a kerék, akkor 90-110 km/h körül szokott rázni.
2016. dec. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Ez 120-130-140-től felfele. Nem e lehet hogy a nagy borda miatt ráz? Ugye mély a profilmékysége. Nagyok a bordái. Nem tudom nem e azért. Az előző téli gumit idén nyáron lejártam valamennyire. Anna már csak kB 2-3 mm a profilmélysége
2016. dec. 2. 18:35
 8/23 anonim ***** válasza:
Nem nem, egy új téliguminak szépen, rezzenésmentesen kell gurulni 200-nál is (vagy legalábbis annyival, amennyit a sebességindexe mutat). Milyen márkájú gumi amúgy?
2016. dec. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Hankook intercepter rs 3 asszem. De nem biztos. Hankook, 15 ezer darabja
2016. dec. 2. 19:43
 10/23 A kérdező kommentje:
Valamint belehetnek ezek kenve valami szilikonnal vagy valamivel gyártáskor? Mert még tán kevésbé tapad fékezéskor mint az előző 9 éves. Vagy hát nem tudom. Az előző gumival tiszta időben fékeztem 90-ről satuval és elkezdett solgozni az abs egyből. Most ezzel is 90-ről satuztam. És elkezdett csúszni. Fütyilni. Radírozni. Szóvak valószínűleg ez jobban tapad. De nem vettem észre erősebb tapadást. Csak hogy az előző gumikkal bátra beletapostam a fékbe. Ezzel meg vissza kellett engednem a féket mert keresztbe akart állni.
2016. dec. 2. 21:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!