Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem a gyári felni kerül az...

Nem a gyári felni kerül az autóra?

Figyelt kérdés

Több helyen (gumisnál, autószerelőnél, stb.) is szóltak, hogy a felnik nem 100%-an az autóra valók, és ez így veszélyes.


Egyik helyen mondták, hogy kéne esztergáltatni a középső részbe egy kiegészítést (nem tudom, hogy írjam)


A lényeg, hogy amikor a kereket felteszem, akkor a 4 menet tartja.


Nálam ugyanez van, de a közepén van egy holtjáték, ami talán más autókon nincs.


Ha extra nyomorékul írtam akkor kérdezzetek, vagy küldök fényképet (ma már nem)


2016. nov. 30. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

Neked központosító gyűrűre van szükséged. Jelen állás szerint a kerék agyon nem fekszik fel a kerék, csak a csavarok tartják azt. Ezzel annyi a probléma, hogy a csavarokat nem nyomaték átvitelre, efféle dinamikus terhelésekre tervezték, hanem csak rögzítésre. Most a csavarokban akkora nyomó és húzófeszültségek ébresnek amit nem fog sokáig bírni és eltörik. Ez életveszélyes. Egy normális gumis fel swm rakta volna így.

Központosító gyűrűt akármelyik esztergályos esztergál neked. Mindössze tudnod kell a kocsi ill. a felni agyátmérőjét.

2016. nov. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Többektől azt hallottam, hogy hát náluk is csak a csavar menetek tartják a kereket, és hogy én mit problémázok ezen, de ha már nem 1 hozzáértő mondta amit írtam, akkor abban lehet valami.

2016. nov. 30. 23:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha rákeresel a központosító gyűrű kifejezésre, akkor látni fogod, hogy azok műanyagból vannak. Gyakorlatilag semmilyen terhelés nem kerül rájuk, hiszen a kúpos kerékcsavarok tartják a felnit.

Nézd csak a találatokat:

[link]

2016. dec. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Beviz Elek ***** válasza:

Nem tart az semmit, annyi a feladata hogy mikor felrakod a kereket, akkor 100% középre, jól kerüljenek fel. Utána mikor meghúzod a csavarokat, a felni belső fele az agyra (féktárcsàra) szorul, az semmiképp nen engedi a mozgást. Ezek műanyagok nen fogják megtartani az autó súlyát.


Fel lehet rakni nélkülük is, fokozatosan kell meghúzni a csavarokat hogy középre kerüljenek. Ettől függetlenül a központosítók darabja 500-1500ft, nem nagy tétel, érdemesebb belefektetni mert egyszerűbb felrakni vele kerekeket.

2016. dec. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!