Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy autóra aminek a gyári...

Egy autóra aminek a gyári kerék mérete 175/65 R14,5.5j et35, lehet e tenni 185/55 R15 6j et43 lemezfelnit?

Figyelt kérdés
Alufelnim van ezzel a méretekkel, de több helyen olvasni hogy nem tesz jót a futóműnek és a fogyasztásnak.

2016. nov. 6. 09:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Most akkor alu vagy lemezfelni?


Váltóméret a gumi így átmérőt tekintve gond nélkül felrakható.

A szélesség és ET tekintetében az a 5 mm a gumiban plusz 8 mm az ET miatt nem okozhat gondot szintén. Szóval fel fog férni.


Az alufelni nehezebb, elméletben többet fog fogyasztani, kisautónál (feltételezve ez is az) lehet kimutatható a különbség, de nem számottevő)


Az én példámmal élve: gyári 15", nyári alu 17", fogyasztásom nyáron a nagy kerékkel és klímával kb ugyanannyi mint télen a leghidegebb időszakban télikerékkel.

Futóművem a kocsi vételekor lett rendberakva, azóta mentem vele 125.000 km-t, még utánállítani sem kellett rajta. A futás 2/3-át a nagy kerékkel csináltam.

2016. nov. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tehát van a gyári 14-es lemez, és van egy szett 15-ös alu. De ugye az utak minősége felénk elég sz... és előbb utóbb tönkremenne a felni is és a futómű is. De 15-össel mutatósabb a kocsi, ezért gondoltam rá hogy kapna egy szépen festett lemezt. Csak nem tudom hogy a nagyobb méret miatt a peresebb gumival nem lenne e ugyan az a hatása a futóműre.
2016. nov. 6. 09:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem lesz rossz hatással, mint írtam a 2" méretváltás sem okoz gondot, az 1" meg pláne nem... Egy normális alufelni sem megy tönkre hamarabb, mint egy acél.

Ha olyan szinten odavágod az alut hogy ki kell dobni, akkor a lemezt is ki kellene

2016. nov. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!