Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.6os vw motor autópályára...

1.6os vw motor autópályára mennyire optimális? 4 naponta menni vele 138-138 kmt 100-130as tempóban? Úgy értem az optimálisat, hogy mennyire megbízható, hogy nem áll meg félúton alattam? Ha a motor eddig kímélve volt, olajcsere, nem volt széthajtva.

Figyelt kérdés
Tudom nem lehet ezt így megmondani,h tuti nem fog,de mégis,viszonyításképpen. :)
2016. nov. 29. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, mikkel tömik tele az emberek fejét! nem fog minden motor egyformán bedögleni, megáálni a normális igénybevételtől! Egy ilyen, sima 1.6 szívó (pláne ha 8 szelepes), biztosan nem lesz egy megbízhatatlan darab. De azt tudható, hogy egy autó nem csak a motorból áll. A sok elektronika, jeladó, stb sokkal többször okoz bajt, mint a motor. De a kérdésre: ez egy öreg, de stabil konstrukció, nem hagy ott az út szélén. Az autópályán való haladáshoz bőven jó, de azért ne Passatot vegyél ezzel a motorral, hanem egy Golfot,Borát,Jettát,Toledot, Leont, Octaviát.
2016. nov. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszi a választ! A3at néztem ilyen motorral 2ik generációsat,és a szerelőm (toyota szervizben volt 12 évig) azt mondta,hogy német kocsik közül,az ennyi időseknél ez a legmegbízhatóbb. Pl golf 5,meg a3,leon,stb....Mind elektronikailag,mind futómű,stb...
2016. nov. 29. 17:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Olaj viszont legyen nálad, ezek azért szeretik enni az olajat főleg pályatempónál. (gyenge motort kisegítő rövid váltó áttétel)
2016. nov. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszokat! Valamint ez a 4 naponta 276 km autópàlyàn nagyon ogénybe veszi a kocsit szerintetek ,110-130as tempóval? Vagy ez havi szinten (7 alkalon) àtlagos kmnek szàmít?
2016. nov. 29. 18:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Teljesen vállalható
2016. nov. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
9%
Bírná simán, nem is az a gond, de nagyon nem pályára való ez a motor. Túl sokat pörög nagy tempónál, és amúgy is elég gyenge motor. Ide kéne egy jó kis TDI.
2016. nov. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Zokszó nélkül fogja bírni. Viszont a benzint nyelni majd 130-nál.
2016. nov. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Ment mindenkinek a zöld :)
2016. nov. 29. 22:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!