Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes sport légszűrőt...

Érdemes sport légszűrőt szerelni a benzines 1.4 16w 75lóerős autómba?

Figyelt kérdés
Tehát nem direkt szűrőre gondolok,hanem a gyári szűrővel megegyező méretű textil szűrőre lennék kíváncsi.Főleg gyakorlati tapasztalatok érdekelnének!
2016. nov. 22. 16:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél vele elérni? Mert a teljesítményen nem fog változtatni, hangja nem lesz jobb. Tisztítani macerásabb, de nem kell újat venned, elég speciális tisztítóval takarítani.
2016. nov. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem igaz amit írnak róla?Kicsivel nagyobb teljesítményt szeretnék,vagy kisebb fogyasztást.Vagy mindkettőt :)Ezek szerint ilyen szűrővel ez nem fog megvalósulni? [link]
2016. nov. 22. 17:41
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a lapon is írják, nem lesz nagyobb a teljesítmény. A hangja a direktszűrőtől lenne olyan, mint egy 1.6-osé? Húha, az aztán komoly! Amit leírtam, azt megerősítik: nem kell cserélgetned. Ha teljesítményt akarsz növelni, akkor az alap, hogy veszel egy nagyobb motoros autót. Egy 1.4-es szívós motoron egyszerűen nincs értelme tuningot kezdeni. Ha mindenáron tuningolni akarod: féket tegyél rá erősebbet, cseréld ki a szilenteket erősebbekre és vegyél négy jó gumit. Ezzel ugyan a lámpától nem lősz ki gyorsabban, de a tempós kanyarokban jobb lesz az autó.
2016. nov. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem akarom tuningolni,hanem kicsivel nagyobb teljesítményt szeretnék,még ha nagyobb fordulatszámnál érezhető csak akkor is.Ha ehhez kicsi fogyasztás csökkenés párosul,akkor pláne!Tehát amit leírtak róla,az pontosan így is van,akkor nekem az jó.Csak arra vagyok kíváncsi,hogy valóban ezt produkálja e.Ezért lennék kíváncsi gyakorlati tapasztalatokra!
2016. nov. 22. 18:02
 5/14 anonim ***** válasza:
Ember, ezek észrevehetetlen dolgok! Sem kevesebbet nem fog fogyasztani, sem jobban nem fog menni! Hidd el! Ezek a tuning elemek együtt érnek valamit, külön-külön biztosan semmit.
2016. nov. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést,mert egyszer amikor szűrőt cseréltem,kipróbáltam néhány kilóméteren szűrő nélkül és sokkal vezethetőbb,dinamikusabb volt az autó.Ha ezzel a sport légszűrővel is hasonlóan viselkedik a motor,akkor az nekem elég is lenne.Nem akarok plusz 15 lóerőt,csak minimális pluszt,hogy vezethetőbb legyen.
2016. nov. 22. 18:18
 7/14 anonim ***** válasza:
Annyit nem fog adni,kb ha 3-5 lóerő + lesz de lehet sokat mondtam. De viszont akkor ha mégis sportszűrőt raksz be akkor úgy van értelme ha vastagabb kipufogócsövet,nagyobb rendszert is raksz alá. Ha gyorsabban megy át a gáz és távozik a rendszeren az szerintem nagyobb "tunning" ,attól lehet valamennyi teljesítménynövekedés,esetleg sportgyertyákkal karöltve. De önmagában a sportlégszűrő kb annyi + erőt ad mintha a prémium benzint rakod bele. ha beül 2-3 ember vagy meg van pakolva nem is érzed azt a pár lóerő pluszt már meg. Én ezért tettem le a légszűrőcseréről,szerelő ismerős is megmondta ,ettől nem fogyaszt kevesebbet,ellenben hetente,kéthetente tökölhetsz a takarításával . Nagyobb leömlők,vastagabb csövek dobhatnak rajta ,csak az sem mindegy mit raksz fel a műszaki miatt. Énnekem nem lett volna érdemes
2016. nov. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
N.E.M.
2016. nov. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Egyújabb kis köbcentis szívó autot légszűrővel tuningolni akaró kerdes.....van mar kismillio ilyen az oldalon!Ott is le lett mar irva hogy semmit nem ér!

Ez a több erő kevesebb fogyasztás meg olyan mint a tündérmese.....

2016. nov. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Figyelj ide! Csodák nincsenek, ha több levegőt akarsz a motorba engedni akkor azt úgy tudod megtenni hogy a levegőszűrő (és annak a háza) ellenállását csökkented. Erre két mód van. Vagy beteszel egy "sport" légszűrő betétet a régi helyére de akkor azzal kell számolnod hogy rosszabb lesz a szűrő hatékonysága, tehát több kosz kerül a motorba, ami annyit jelent hogy az hamarabb megy tönkre. Ami okosabb és célravezetőbb megoldás az az hogy házzal együtt cseréled ki a légszűrőt egy olyan autóból szárazóra amelyik jóval nagyobb hengerűrtartalmú. Ezzel megnöveled a motorba jutó levegő mennyiségét és a szűrés hatékonysága is megfelelő marad. Na most annyi gond lehet hogy a nagyobb térfogatú edényt valahogyan el kell tudnod helyezni a motortérben. Meg azt is érdemes megoldani hogy a motor ne a meleg motortérből szívja a levegőt, mert a meleg levegő szegényebb oxigénben egy adott térfogatra nézve, ezért kevesebb üzemanyagot lehet elégetni a motorban. A kevesebb elégett üzemanyag meg kisebb teljesítményt jelent. Sok kis változtatás már hozhat érezhető javulást a teljesítményben de egy-két dolog változtatása nem hogy nem használ de még árthat is. Azért a tuning egy elég komoly tudomány, terjedelmes irodalma is van, és ami a lényeg hogy rendszerben kell gondolkodni. Ha megváltoztatod egy rendszer tetszőleges elemét az hatással lesz a többire is, az pedig nem csak pozitív lehet, hanem negatív is.
2016. nov. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!