Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW E34 M50B20-ból hogyan...

BMW E34 M50B20-ból hogyan lehet B25 öt csinálni?

Figyelt kérdés
Sziasztok emberek valamikor régen hallottam egy embertől hogy a 2000ccm-M50-es motorból(BMW) 2500ccm lehet csinálni. Azt mondta hogy csak a főtengelyt, és a hajtókart kell hozzá lecserélni, mivel csak a lökethossza más. Ti mit tudtok erről ill. ha valaki csinált már ilyet attól szívesen várom a válaszokat :D.

2016. nov. 22. 14:24
 1/9 anonim ***** válasza:
2016. nov. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Zsugor motor :D
2016. nov. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha jól értettem fúrni kell, de mi van ha 2.5 főtengely, és hajtókar kerülne bele a régi dugattyúval ? Akkor már biztos nem lesz 2.5 ös de erősebb lesz valamivel?
2016. nov. 22. 14:57
 4/9 anonim ***** válasza:
hiába fúrogatnád, nem ugyan akkora a két motor hosszra se.
2016. nov. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet néhányféleképpen legózni a gyári BMW motoralkatrészekkel, de olyan apróságokra figyelni kell mint kompresszióviszny, meg gyújtástérkép, stb. Keress meg márkafórumokat ott kaphatsz "tuti receptet", de ha már belemászol a motorba akkor nem 2-300 köbcentit kéne rajta növelni. Az M50-es blokkból lehet faragni akár 3 literes motort is, sőt a maximum azt hiszem valamivel efelett van.
2016. nov. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ismereteim szerint a B20 és a B25 nem azonos blokk:


[link]


Nem csak a löket, de a furat sem stimmel.


Ez a mókolás csak az M50B25, M52B25 és M52B28 esetében működhet, ott a furat azonos, elvileg "csak" át kell fűzni a motyót.


[link]


M50B25 -> M52B28 átfűzést már láttam, mármint a működő pácienst. Kell hozzá szakértelem, de működik.


Viszont engem lebeszéltek róla. Ha nem muszáj, amíg nincs baja, a blokkot nem tanácsos megbontani. Gyárban összerakták, az a tuti. Ha szétszedik, sosem lesz tökéletes. (... mondták nekem hozzáértők, én csak halandó júzer vagyok.)


Akkor már inkább motorcsere, lehet drágább (bár ez sem biztos), de üzembiztosabb. Akkor viszont miért 6 henger? .... miért nem V8? ha már lúd.... :-)

Következő gond: azt papírozni legálisan irreális küldetés, drága és beleőszül az ember.

A jó magyar szokás szerint "okosban megoldjuk" dolog pedig.... amíg nem derül ki, nincs gond.... de ha kibukik, ... ajjaj :-P


Szinte nem telik el hónap itt, hogy valaki ne akarná átalakítani kismotoros bömbölőjét egy 16 hengeres biturbósra.

A végén mindig oda lyukadunk ki, hogy a legolcsóbb és legbiztosabb: venni kell egy gyárilag megfelelő motorral szereltet verdát.

Jelen esetben 525/530/535/540.

Ha rám hallgatsz, ezt teszed.


Én az ilyen átépítéseket csak gyakorlott autószerelőknek ajánlanám. Ott van szakértelem, idő, és csak az anyagköltség terheli a delikvenst.

Vagy olyanoknak, akiknél a pénz nem számít. De akinek van zséje, az meg nem fog kókányoltatni, vesz egy M5-öt, oszt joccakát (kis túlzással).


Uff, én beszéltem :-)

2016. nov. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Valóban egyszerűbb egy másik motort bele rakni de én az a fosós fajta vagyok úgyhogy csak legálisan építenék be motort, de az meg drágább +találni egy jó állapotú motort elég nehéz, vagy ha jó állapotú akkor drága. Nem is szólva arról hogy megnőne az adó is a nagyobb lóerő miatt. A motorok öszefűzögetése azért lett volna jó mert, ugyan az a motor kinézetre, a motorkódja sem más, szóval csak fékpadon derült volna ki hogy erősebb. És egy m50b25 motort lehet kapni 60ezerért is szóval olcsóbb lett volna. Számomra nem lett volna nagy kihívás a fűzögetés sem, mert autószerelő tanonc vagyok itthon megvan mindenem egy ilyen kis sufnituningra.
2016. nov. 23. 13:54
 8/9 A kérdező kommentje:
Tovább húznám a szót lehet már senkit nem fog érdekelni, de ha veszek egy B25-öt, és leköszörülöm a motorkódját, és beleütöm a mostani B20 motorkódját az nyerő dolog lehet nem?
2016. nov. 23. 13:58
 9/9 anonim ***** válasza:
Old megy hogy papíron motorkódos legyen az autó, után senkit nem fog érdekelni, hogy mi van benne.
2016. nov. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!