Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi engedélybe öntömegnek...

Forgalmi engedélybe öntömegnek a műszaki vizsgán mért tömeget írják be, vagy a gyár által megadott értéket?

Figyelt kérdés
Vettünk külföldről egy autót és most néztem, hogy a gyári legnagyobb öntömeg legnagyobb motor és felszereltség esetén is max 1790 kg, viszont nekem a forgalmiba 1910 kg szerepel öntömegnek.
2016. nov. 11. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Össz tömeg inkább. De hol szerepel az a 1790 kg?
2016. nov. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez egy VW SHARAN, a gyár által megadott lehetséges legnagyobb öntömeg 1790 kg, a legnagyobb össztömeg pedig 2360 kg lehet. Ehhez képest a forgalmimban öntömegnek 1910 kg szerepel, max össztömegnek pedig 1480 kg. Csak elírták, vagy a forgalmi vizsgán mérik az önsúlyt és azt írták be? Mert ha a második, akkor valami nem kerek az autóval...
2016. nov. 11. 19:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem mérnek semmit. A forgalmiba beírt adatokkal dolgoznak.

Amúgy olyan adatbázisuk van, amelyből az alvázszám alapján is pontosan tudják a kocsi paramétereit.

Felesleges paráznod.

2016. nov. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Tehát akkor nem lehet, hogy 100 kg glett van a kocsin? :)

Jó ez azért erős lenne még egy rommá tört autónál is...

Hol tudom leméretni a kocsit? Azért birizgál, hogy mi miatt kerülhetett 1910 kg a forgalmiba.

2016. nov. 11. 20:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!