Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem megy a KRESZ =S Valami ötlet?

Nem megy a KRESZ =S Valami ötlet?

Figyelt kérdés

8 nap múlva vizsgázok KRESZbőL és tegnap is meg ma is meg csináltam számítógépen a feladatokat, és nem megy. El is olvastam a tankönyvet ami 255 oldal. Mindig csak egy kicsivel lépem túl a határt pedig, oda figyelek és rendesen el olvasom a kérdéseket/feladatot =( el vagyok keseredve... valami ötlet?

Normális válaszokat kérnék, Köszönöm.


2010. ápr. 27. 21:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A jobbkéz szabályt tudod.

A táblákat ismered.

A távolságokat meg kell tanulni

A sebességhatárokat meg kell tanulni.

A villamosnak egyenrangú kereszteződésben balról is elsőbsége van.

A többit próbáld meg "józan paraszti ésszel elgondolni"

2010. ápr. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A könyvet ne csak elolvasd, tanuld meg. Az összes vizsgakérdést pörgesd át egyszer. Csinálj 40-50 tesztet és menni fog simán. Nem nagy cucc.
2010. ápr. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nemtom hogy a tankönyv az nem példatár-e. Szerezz példatárt, abban van több száz feladat, asszem az összes benne van amit kérdezhetnek. De lehet neten is fent van, bár mintha fizetni kellett volna legutóbb hogy néztem érte neten (hogy rohadnának meg).

Na mindegy. Szerezz sok megoldott feladatot az a lényeg. Letakarod a megoldást, megcsinálod, aztán visszanézed. A hibákat megnézed, felírod a feladatszámot. Majd addig csinálod újra az egészet amíg nem marad hiba.

2010. ápr. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
a programot csináld orba szájba és amiket elrontottál azokat nézd meg és próbáld memorizálni és hidd el ha nem kapkodsz nyugodtan odafigyelsz GONDOLKODSZ akkor menni fog :)
2010. ápr. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a segítségeket =) van hozzá munka füzetem a könyvhöz azt is meg csináltam, de most a gépen is csinálom...
2010. ápr. 27. 22:02
 6/12 anonim ***** válasza:
Hagyd abba a tanfolyamot! Ebből van a sok baleset!
2010. ápr. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Abba hagyni biztos hogy nem fogom, mert már nem kevés pénzt be fizettem...
2010. ápr. 28. 15:08
 8/12 anonim ***** válasza:

van pár alapszabály, amit mindig szem előtt kell tartani

1: a kresz többé kevésbé logikus, többször logikus mint nem, tehát elsősorban józan paraszti ésszel gondolkozz. képzeld el a kérdéses helyzetet és hogy mi lehet rá reális. Pl: vasúti átjárón lehet-e tolatni? nyílván nem.

2: amit nem tilos azt szabad

3: ha valami tilos, az mindenkire tilos, kivéve ha esetleg van kiegészítő tábla ami X-eknek megenged valamit



a gyalogosokat nagyon védi a kresz, abból indul ki, hogy a gyalogos csak az egyenesen közlekedő autókat képes felismerni, így minden más helyzetben az autóst kötelezi elsőbbségadásra.


a képeseknél először az alárendelt utakon közlekedőket fejben takard le. marad ami marad. azt kisakkozod, utána rárakod az előző körbe letakartakat, és már meg is van a sorrend.


a teszt a könyv szinte minden mondatára rákérdez, így az hogy elolvasod semmit sem jelent.


tudni kell a zavarás, veszélyezetés, akadályozás fogalmát. villamost és gyalogost még zavarni sem lehet! többi esetben értelemszerűen.


balra kanyarodó mindig szív, mindig az utolsó. jobbkéz szabály logikus. a sebességeket sajna meg kell tanulni, de azért nincs olyan sok szám.


ha esetleg írnál konkrét példát hogy mi az ami nem megy....


a tesztben egyébként egy kérdést mindig kapásból ki lehet zárni mert hülyeség. marad kettő. ebből mindig az értelmesebben/hosszabban, precízebben kifejtettet kell választani...

2010. ápr. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

előző vagyok: rendőri irányításnál: ha elütnéd a rendőrt nem mehetsz, egyébként pedig igen.


a képeseket nagyon kell vágni, mert abból kevés van, de 3 pontos.


tudni kell a különbséget a figyelmeztető és megkülönböztető jelzés között. a megkülönböztetőnek MINDIG elsőbbsége van (a mentőt, rendőrt nyílván nagyon védi a kresz).


attól hogy másiknak elsőbbsége van, még finom irányváltoztatásra kényszerítheted, mert egyébként pl sosem tudnál besorolni... ha ilyen jellegű kérdés van, gondolkozz el, mi lenne ha nem lehetne és mi lenne, ha lehetne...


vasúti átjáró veszélyes terület, ezért azt is nagyon védi a kresz! szintén a zebra, azt is nagyon védi --> hiszen a gyalogosokat nagyon védi. az egynyomon haladókat általában megelőzheted, kivéve a zebránál mert ott a bicikli simán takarhatja a gyereket, aki a zebrán akar átmenni...

2010. ápr. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

még mindig én vagyok :)

szóval a kérdések 90%a logikus, a képeseket nagyon vágni kell, de ott meg igazából csak azt a 3-4 szabályt kell tudni, utána már csak figyelni kell és végigjátszani! a maradék kérdések főleg a műszaknál olyanok, hogy be kell magolni...

a járművek kategorizálását azért érdemes megtanulni, mert abből le tudod vezetni melyik tábla melyik járművekre érvényes, melyikekre nem!


ha konkrét kérdés/problémád van írd meg és segítek!

2010. ápr. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!